На Донеччині вимірюють Місцевий індекс прав людини

3472
коментарі відсутні

На Донеччині вимірюють Місцевий індекс прав людини

Краматорськ покращив свої показники у порівнянні з попереднім дослідженням, яке проводилося у 2018 році. Детальніше про проміжні результати вимірювання Місцевого індексу прав людини у Донецькій області розповіли експерти під час презентації в Антикризовому медіа-центрі.

Цьогоріч дослідження проводиться у 15-ти громадах Донецької і Луганської областей. Зокрема, на Донеччині – у Краматорську, Слов’янську, Маріуполі, Бахмуті, Дружківці та Волновасі за методологією, розробленою Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Місцевий індекс прав людини вимірюється за 9-ма ключовими напрямками: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта і культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію, добре врядування.

«Цінність Місцевого індексу прав людини полягає у системному використанні місцевою владою. Він дозволяє дослідити, які сфери та місцеві програми потребують удосконалення у громадах, яким напрямкам потрібно приділити особливу увагу, щоби забезпечити дотримання прав людини на місцевому рівні», – повідомив Євген Полтенко, керівник проєкту, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку».

За кожним напрямком експерти разом із навченими моніторами з кола місцевих громадських організацій опрацьовували місцеві програми, проводили аналіз відкритих джерел, запитували розгорнуті пояснення працівників органів місцевого самоврядування в режимі доступу до публічної інформації.

«Під час дослідження виставляються бали, які базуються на доказах, наданих моніторами. За результатами кожного моніторингу місцевій владі надається перелік рекомендацій, що мають стимулювати її до вирішення виявлених проблем», – зазначив Тарас Щербатюк, експерт проєкту та керівник Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

На Донеччині вимірюють Місцевий індекс прав людини - Фото №1

 

Про попередні результати моніторингу у Краматорську та Слов’янську розповіла експертка проєкту Марина Куприкова. За напрямком «Соціальний захист для вразливих категорій» обидва міста отримали по 9 балів з 10.

«У Слов’янську один бал зняли за слабку участь мешканців при обговоренні програм соціального захисту. У Краматорську – за неналежне надання послуг догляду за особами, які цього потребують. Зокрема, відсутня можливість хоспісного догляду», – зазначила Марина Куприкова.

За напрямком «Гідний рівень життя» Краматорськ досліджувався у 2018 році, набравши всього 4 бали з 8. Цьогоріч експерти відмітили очевидний прогрес – 7 балів з 8. Такі ж самі показники й в сусідньому Слов’янську. Недоліком визначений той факт, що при узгодженні тарифів на житлово-комунальні послуги місцева влада не відстоює інтереси громади та не враховує матеріальні можливості людей, що мають низькі доходи.

Після завершення дослідження за всіма напрямками у містах будуть проведені публічні обговорення результатів із залученням громадськості та нових керівників місцевого самоврядування, яких оберуть на цих виборах. Організатори моніторингу сподіваються, що напрацьовані ними рекомендації увійдуть до порядку денного новообраних місцевих рад.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика