На Донеччині торік було реалізовано 80 проєктів за кошти міжнародних організацій


21840
коментарі відсутні

На Донеччині торік було реалізовано 80 проєктів за кошти міжнародних організацій

Загалом до фінансування долучилися понад 20 великих донорських організацій. Про таке поінформувала директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Оксана Головко.

Цього року роботу з міжнародними організаціями продовжать. Зокрема, планують покращити якість питної води в області та розвивати ІТ-сферу й підприємництво.

Протягом 2020 року на Донеччині реалізували 80 проєктів за напрямками:

  • гуманітарна допомога;
  • покращення соціальної інфраструктури, зокрема, завершено ремонти у 17 школах та 13 лікарнях області;
  • диверсифікація економіки: надано 342 гранти на суму 80,4 млн грн для започаткування, відновлення чи розширення макро-, малого та середнього бізнесу, створено 188 робочих місць.

Також у рамках децентралізації та розвитку місцевого самоврядування розроблено стратегічні документи, маркетингові стратегії, практичні посібники, передано громадам мобільні ЦНАПи та соціальні офіси тощо.

Крім цього, міжнародні організації допомагали у подоланні пандемії Covid-19. Зокрема за кошти донорів створили лабораторію ПЦР-досліджень у Краматорську, придбали обладнання та витратні матеріали для мікробіологічного кабінету КНП «Донецький обласний центр з профілактики та боротьби із СНІДом» та інше.

«Рівень інтенсивності роботи міжнародних організацій в 2020 році у порівнянні з 2019 значно знизився через загальну світову пандемію. Особливо це торкнулося проєктів з розбудови інфраструктури», – зазначила директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Оксана Головко.

Серед планів на цей рік зміцнення потенціалу підприємств, зокрема надання їм грантів та підтримки для виходу на нові ринки.

Також працюватимуть над удосконаленням надання адміністративних послуг. Для цього облаштують сервісні зони на КПВВ «Майорське» та «Мар’їнка», запланували передачу 2 мобільних ЦНАПів Кураховому та Маріуполю.

Залучатимуть кошти міжнародних донорів і для розвитку освіти. Зокрема планують зробити ремонт та передати обладнання закладам технічної освіти Краматорська, Слов’янська, Маріуполя, Бахмуту, Курахового, Сіверська, Волновахи, Великої Новосілки, побудувати спортивний майданчик та оснастити школу № 2 в Авдіївці.

Працюватимуть і над створенням позитивного іміджу області. Серед проєктів – створення інвестиційного порталу, проведення форуму, розробка інвестиційних паспортів для 10 громад області тощо.

Підтримають і розвиток ІТ-сфери на Донеччині. За кошти міжнародних донорів планують відкрити центр ІТ-рішень при Донбаський державній машинобудівній академії, організувати щорічний фестиваль «ROBOSMART», розширити мережу шкіл зі STEM-освітою та студій робототехніки тощо.

Працюватимуть цього року і над забезпечення стабільного та якісного водопостачання. Зокрема планують завершити операційний аудит КП «Компанія «Вода Донбасу», закупити хімреактиви для очистки питної води та закінчити 42 проєкти з децентралізованого водопостачання.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі