На Донеччині поновлено роботи з відновлення пошкодженого війною житла


9372
коментарі відсутні

На Донеччині поновлено роботи з відновлення пошкодженого війною житла

З настанням теплої погоди в Донецькій області розпочався черговий етап з відбудови житла, що зазнало суттєвих пошкоджень в результаті бойових дій. Робота проводиться у співробітництві Донецької обласної державної адміністрації та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

1 квітня на Донеччину прибули 150 рятувальників з різних куточків країни, які вже стали до відновлювальних робіт. Про плани на 2021 рік та про труднощі, з якими стикаються надзвичайники у прифронтовій зоні, на брифінгу розповів заступник голови ДонОДА Вадим Філашкін.

Загалом з початку бойових дій в Донецькій області було пошкоджено та зруйновано 13773 будинки приватної або комунальної власності. Нині відновлено 2728 приватних будинків. Вже не перший рік роботи виконуються із залученням співробітників ДСНС, а кошти на придбання будматеріалів виділяють з обласного бюджету.

«У 2020 році на відновлення пошкодженого житла з бюджету області було виділено понад 20 мільйонів гривень. На цей рік поставлено завдання відновити не менше одиниць житла, ніж минулоріч. До нас вже прибули рятувальники з різних регіонів України, щоб допомогти людям жити у своїх домівках у нормальних умовах. З нашого боку, для виконання робіт закуплені всі необхідні будівельні матеріали», – повідомив Вадим Філашкін.

Перед рятувальниками стоїть завдання відновлювати стіни пошкоджених будинків, перекривати дахи, склити вікна. Працювати доводиться вздовж усієї лінії розмежування, від Бердянського до Світлодарська. Однак проведенню відновлювальних робіт суттєво заважає неспокійна обстановка, що останнім часом спостерігається на фронті.

«Часто роботу унеможливлює порушення режиму тиші. У таких населених пунктах, як Жованка, Травневе, Гладосове, Опитне, Водяне, доводиться довго чекати спокійних моментів, щоб рятувальники змогли повернутися до роботи. У таких випадках Донецька обладміністрація виділяє будматеріали самим мешканцям, які ремонтують домівки самотужки. Як тільки настає підтверджений режим тиші, до більш складної роботи стають співробітники ДСНС», – сказав Вадим Філашкін.

Наразі досить активно проводяться відновлювальні роботи у Мар’їнці та Красногорівці, а також у селах Лебединське, Чермалик та Гранітне. Ремонт житла планується завершити у листопаді, використавши для будівельних робіт сприятливі погодні умови.

Фото з сайту ДСНС

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі