На Донеччині оцифровано майже 10 000 трудових книжок


12867
коментарі відсутні

На Донеччині оцифровано майже 10 000 трудових книжок

Переносити дані з паперу в комп’ютер розпочали ще торік. Саме ж ведення електронних трудових було прийнято законодавчо Верховною Радою 5 лютого цього року. Зокрема, передбачено п’ятирічний перехідний період, під час якого дані про трудову діяльність працівників перенесуть до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Крім цього, згідно з законом, призначення пенсії при досягненні відповідного віку відбуватиметься автоматично, без звернення.

На Донеччині переносити інформацію з паперових трудових книжок до електронних будуть систематично. Про це повідомила начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад. За її словами, з підприємствами області планують співпрацювати за графіком, а також через відповідні системи встановлення взаємодії. Нині в електронний формат перенесено близько 10 тисяч трудових книжок.

Також внесено зміни у порядок підтвердження стажу на підприємствах, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

«Мова йде про ті періоди роботи, які не можна використати для ухвалення рішення про призначення виплати через  неточності або відсутність у записах трудової книжки. З прийняттям порядку такі періоди роботи можуть підтверджуватися створеними при Головних управліннях Пенсійного фонду спеціальними комісіями, які приймають документи для розгляду цього питання і виносять рішення», – повідомила начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад.

Нині для підтвердження стажу роботи на підприємствах, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, людина має подати заяву та відповідні документи, зокрема, це може бути копія трудової книжки чи інші довідки, які за наявності видаються архівами. При цьому, звертатися можна до будь-якого територіального підрозділу ПФУ, не залежно від території обслуговування. Підтвердити період роботи на зазначених підприємствах можуть тепер і свідки. Для цього у них має бути документально підтверджений стаж, який не викликає сумнівів, а також період роботи повинен співпадати з тим, який вказує заявник.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі