На Донеччині 5 із 122 об’єктів за кредитною програмою від Європейського інвестиційного банку здані в експлуатацію


1041
1 коментар

На Донеччині 5 із 122 об’єктів за кредитною програмою від Європейського інвестиційного банку здані в експлуатацію

Це – хірургічне відділення міської лікарні швидкої медичної допомоги та бібліотека ім. Короленка у Маріуполі, хірургічний та терапевтичний корпуси центральної міської лікарні у Мирнограді, а також загальноосвітня школа у с. Петрівка Друга Олександрівської ОТГ. Загальна сума проєктів скала 21, 2 млн грн. Нині відібрано для реалізації за «Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України» від ЄІБ 122 проєкти  на 3397,3 млн грн.

 

На Донеччині 5 із 122 об’єктів за кредитною програмою від Європейського інвестиційного банку здані в експлуатацію - Фото №1

 

Закон «Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проєкт «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України»)» набув чинності у 2015 році. За ним передбачено позику у 200 млн євро на вирішення потреб переселенців, на відновлення інфраструктури та покращення надання комунальних послуг, зокрема водопостачання і водовідведення, електропостачання та централізованого опалення, а також ремонт та реставрацію пошкоджених адміністративних будівель, шкіл, лікарень та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

«80 проєктів на сьогодні отримали всі погодження і знаходяться, так би мовити, на стадії будівельного завершення, тобто будівельні роботи завершилися, а деякі знаходяться на стадії 95% виконання робіт. З них профінансовано 504,2 млн грн», – розповіла директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністації Оксана Головко на колегії.

 

На Донеччині 5 із 122 об’єктів за кредитною програмою від Європейського інвестиційного банку здані в експлуатацію - Фото №2

 

Нині програма реалізується повільно. За словами директорки департаменту, серед проблем – низька якість будівельних робіт та обмежене коло учасників торгів через завищені вимоги.

«Спочатку у перший та другий пул подавалися проєкти некомплексні, які не передбачали вирішення проблеми, яка існує в тому чи іншому населеному пункті. Тому довелося майже на 100% перераховувати документацію та усувати ці недоліки. Але на сьогодні нічого не заважає нам рухатися вперед і реалізувати затверджені проєкти. Сьогодні для Мінрегіону не зовсім є зрозумілими ці темпи реалізації проєктів, які існують, в тому числі й у Донецькій області. Ми ведемо й інші програми, які передбачаються у державному бюджеті. Чомусь по ДФРР проєкти ми можемо реалізовувати впродовж одного, двох, до трьох років», – зазначила директорка  департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Надія Бондарчук.

У березні 2021 року має завершитися проєкт «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».

На Донеччині 5 із 122 об’єктів за кредитною програмою від Європейського інвестиційного банку здані в експлуатацію - Фото №3

Ірина Мартинова

 


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Гість
1 місяць тому

У Бахмуті 3 об’єкти завершені, де вони?