На Донеччині звільнять сотні держслужбовців


2461
коментарі відсутні

Реформування самоврядування в Україні привело до оптимізації функцій державних службовців райдержадміністрацій. Тепер вони мають скоротити частину працівників.

 

Кабмін в пошуках ефективності

 

31 жовтня міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет оголосив, що до кінця року з держслужби підуть 18 449 українських чиновників. В першу чергу – працівники райдержадміністрацій.

Аналіз уряду показав, що після початку реформи децентралізації частину функцій РДА стали дублювати об’єднані територіальні громади, частину варто перенести на рівень обласної держадміністрації, а частина безнадійно застаріла або не є ефективною. Тож, суть оптимізації в тому, щоб позбутися дублюючих чи неефективних  функцій.

Своєю постановою Кабмін рекомендував райдержадміністраціям зменшити мінімальну чисельність працівників апарату, поєднавши функції кількох відділів. Структурних підрозділів РДА має стати вдвічі менше. Мають бути ліквідовані управління

  • агропромислового комплексу,
  • взаємодії з громадськістю,
  • економічного розвитку і торгівлі,
  • туризму і курортів,
  • охорони здоров’я.

Кілька інших об’єднуються.

 

Донеччина скорочує 194 держслужбовців

 

За словами керівника апарату Донецької облдержадміністрації Олега Свинаренко, ОДА отримала рекомендації уряду та довела їх до РДА. Вони самі мають вирішувати, які функції скорочуватимуть і скільки людей піде шукати роботу.

Після того, як кожна РДА затвердить нову структуру і чисельність штату, вона попередить тих, хто має звільнитись. Для них почнеться двомісячний відлік до звільнення.

В Донецькій області 17 райдержадміністрацій. 12 з них на підконтрольній Україні території. В ОДА вони вже звітували, що загалом буде скорочено 194 штатні одиниці. Це 13,3% від загальної кількості. Повністю буде розформована Бойківська районна держадміністрація, в управлінні якої через окупацію не залишилось територій.

На сайтах районних держадміністрацій з’явились повідомлення про проведені наради щодо «приведення у відповідність складу та чисельності структурних підрозділів під час скорочення працівників». Вони консультуються з центрами зайнятості та ведуть перемовини з профспілковими комітетами.

Добропільська райдержадміністрація оприлюднила документ, згідно з яким оптимізується на 30 штатних одиниць. У Слов’янській райдержадміністрації штат скоротиться на 34 одиниці. В першу чергу скорочуються не закриті вакансії, хоча будуть і звільнення. Кілька РДА вже заявили про ліквідацію відділів агропромислового розвитку.

Дмитро Дубілет пообіцяв, що кожному звільненому держслужбовцю допомагатимуть знайти роботу і анонсував запуск курсів по ІТ-грамотності, які навчать чиновників цифрових навичок. Це одна ідея міністра – запуск месенджерів, в яких держслужбовці відповідатимуть на запити громадян. Це може стати варіантом віддаленої роботи для тих, хто потрапить під масову оптимізацію.

Скорочення штатів райдержадміністрацій – лише перший етап. Коли завершиться реформа децентралізації влади, районні та обласні держадміністрації взагалі щезнуть як інститут місцевої влади.

 

Реформами зачепило управління статистики

 

Втрати у штатах очікують не тільки в райдержадміністраціях. Повністю ліквідуються районні та міські підрозділи управління статистики. Залишаються працювати тільки центральне та обласні управління.

Тільки на підконтрольній території Донеччини працює 19 районних та міських підрозділів. Скільки людей підуть «в нікуди», а скільки вдасться перевести до інших служб, поки  невідомо. Чекають на роз’яснення від влади.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»