На Донбасі продовжують порушувати права людини

5350
1 коментар

На Донбасі продовжують порушувати права людини

Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) виклало свою доповідь щодо дотримання прав людини та громадянина в Україні, та зокрема, на Донбасі, за час з 16 листопада 2017 року по 15 лютого 2018 року.

УВКПЛ також задокументувало загалом 73 жертви серед цивільного населення, у зв’язку з конфліктом, зокрема, 12 загиблих та 61 пораненого. Хоча це на 16 відсотків менше, ніж у попередньому звітному періоді, кількість жертв серед цивільного населення в результаті обстрілів подвоїлася, зросла на 66,7 відсотків, що свідчить про те, що бойові дії продовжують загрожувати населенню щоденно. УВКПЛ не могло визначити, яка сторона конфлікту несе відповідальність за жертви серед цивільного населення. Тим не менш, із 47 жертв серед цивільного населення в результаті обстрілів і вогню зі стрілецької зброї та легких озброєнь (СЗЛО) 35 жертв (2 загиблих та 33 поранених) були зафіксовані на території, яка контролюється озброєними групами, та, вірогідно, мають бути віднесені до сфери відповідальності Уряду, а 12 жертв серед цивільного населення (1 загиблий і 11 поранених) були зафіксовані на території, контрольованій Урядом, і, вірогідно, мають бути віднесені на рахунок відповідальності озброєних груп. Щодо 26 жертв серед цивільного населення не можливо було встановити, яка сторона може нести відповідальність за них.

Сторони конфлікту продовжили використовувати зброю неточної і (або) вибухової дії з широким радіусом ураження, включаючи РСЗВ, у місцевостях, де проживають та які використовують цивільні особи, що виклиикає занепокоєння УВКПЛ, наводячи у якості прикладу обстріл 18 грудня з ГРАДів селища Новолуганське.

Також в УВКПЛ впевнені, Обмеження свободи пересування ще більше ізолювали мешканців сіл, розташованих поблизу лінії зіткнення, позбавили їх доступу до основних товарів, послуг, таких як ринки, навчальні заклади та заклади охорони здоров’я, і гуманітарної допомоги та загалом погіршили гуманітарну ситуацію. Так, хоча умови в пунктах перетину покращилися, через те, що щодня реєструється в середньому 35 тис. випадків перетину лінії зіткнення, у п’яти офіційних пунктах перетину лінії зіткнення утворювалися довжелезні черги, причому людям доводилось стояти в них у небезпечних умовах з огляду на обстріли поблизу пунктів перетину та на наявність мін, а також за мінусової температури, без належного доступу до базової санітарної інфраструктури, пунктів обігріву і медичних пунктів, що призвело до загибелі за звітній період двох цивільних осіб.

«На території, контрольованій озброєними групами, продовжували траплятися випадки порушення свободи релігії та переконань, зокрема спрямовані проти Свідків Єгови. УВКПЛ спостерігає за введенням в дію «закону», прийнятого на території, контрольованій «Луганською народною республікою», 2 лютого, який забороняє всі «релігійні групи», не пов’язані безпосередньо з «традиційними» конфесіями», – стверджується у доповіді.

Також у комісара ООН з прав людини занепокоєні дотриманням прав пенсіонерів та вважають порушенням їхніх прав Постанову Кабінету Міністрів України № 365 згідно з якою виплата пенсій обумовлена реєстрацією в якості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і реєстрацією місця проживання, та передбачає періодичну перевірку проживання за даною адресою.

Також в УВКПЛ висловили занепокоєння прийнятим Верховною Радою 18 січня прийняла закону про реінтеграцію Донбасу, відмітивши, що хоча у законі враховано декілька ключових рекомендацій, наданих спільно УВКПЛ і Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), у ньому залишилися елементи, які можуть несприятливо вплинути на права людини, перш за все можливість застосування Урядом і військовими органами влади «спеціальних повноважень», які обмежують основоположні свободи в «зонах безпеки» прилеглих до «району бойових дій».

У Верховного комісара ООН з прав людини відмітили збільшення незаконих затримань по обидві боки лінії зіткнення, так на підконтрольній Україні території відбулося 4 таких випадки за вересень-грудень 2017 року, у так званих «народних» республіках їх було 7. В ООН зазначили, що ці дані можуть бути неповними, оскільки як у «Донецькій народній республіці», так і у «Луганській народній республіці» УВКПЛ, як і раніше, було відмовлено в доступі до місць несвободи для зустрічі з ув’язненими, попри неодноразові запити.

Це не дозволяє дізнатися в ув’язнених ані обставин їхнього утримання, ані умов тримання під вартою чи можливих порушень прав людини, зауважили в УВКПЛ.

Також за даними ООН Умови життя приблизно 600 тис. цивільних осіб (включаючи 100 тис. дітей), які мешкають з обох сторін поблизу лінії зіткнення, погіршилися через пошкодження важливих об’єктів цивільної інфраструктури та приватного житла, обмеження свободи пересування, недостатній доступ до основних послуг, високий рівень безробіття, нестача громадського транспорту та, в цілому, погіршення економічного середовища.

Наприклад, у селі Катеринівка, розташованому між Попасною та Золотим (територія, контрольована Урядом, Луганська область), обмеження свободи пересування і відсутність громадського транспорту загострили гуманітарне становище 310 мешканців, які там залишились. У селі тільки один магазин, де товари продаються за завищеними цінами, а поштового відділення взагалі немає. Жителі можуть виїжджати з села тільки через КПВВ «Золоте». Електропостачання регулярно переривається через триваючі бойові дії, при чому електрики не здатні повною мірою обслуговувати село з міркувань безпеки та (або) фінансових причин. Швидка допомога, екстрені служби, поліція та інші життєво важливі служби не мають безперешкодного доступу до Катеринівки через обмеження пересування, встановлені Збройними Силами України, та рідко навідуються туди. За словами мешканців села, вони відчувають себе ізольованими й забутими місцевою владою, яка не реагує на їхні численні звернення.

11 січня 2018 року єдина українська мережа мобільного зв’язку, діюча на території, контрольованій озброєними групами, перестала функціонувати через пошкодження волоконно-оптичних ліній зв’язку. Цей перебій у роботі мережі мобільного зв’язку позбавив можливості спілкування сім’ї, розділені лінією зіткнення, порушив діяльність підприємств і ще більше обмежив доступ до екстрених і медичних послуг. Для того, щоб потрапити у зону прийому мобільного сигналу, люди ризикують життям, ідучи до ділянок навколо лінії зіткнення.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
На Донбассе продолжают нарушать права человека » Черноморская телерадиокомпания
6 років тому

[…] Мониторинговая миссия ООН по правам человека также отмечает, что стороны конфликта продолжили использовать невысокоточное оружие взрывного действия с широким радиусом поражения, включая РСЗО, в местностях, где проживают и которые используют гражданские лица. Об этом сообщает Антикризисный медиа-центр. […]


Новини

Відео

Аналітика