Мусульмани та спортсмени порозумілися


1366
коментарі відсутні

Мусульмани та спортсмени порозумілися

В Дніпрі добігає щасливого кінця історія з поверненням історичної будівлі мечеті мусульманам. Проблема була в тому, що нині в цьому приміщенні працює спеціалізована дитяча спортивна школа олімпійського резерву. Кілька разів протягом останніх років до Дніпра приїздили різні делегації від мусульман, зокрема, представники кримських татар Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров. Гості щоразу знаходили порозуміння з міською владою та підписували різні меморандуми про наміри. Остання зустріч закінчилася домовленістю про те, що мусульмани знайдуть та придбають для дітей інше приміщення, щоб отримати історичну будівлю під реконструкцію.

Мусульмани та спортсмени порозумілися - Фото №1

У середу під час чергової сесії міської ради стало відомо, що представники кримськотатарської громади власним коштом придбали нове приміщення для Дніпровської дитячої спортивної школи олімпійського резерву. Це – колишня будівля спорткомплексу «Стальінвест», розташована на вул. Богдана Хмельницького, 16Д на лівому березі в Дніпрі. Комплекс має приблизно таку саму площу, що й нинішня школа, та найголовніше – він зручніший для занять спортом, адже будувався саме для цього. Як повідомила прес-служба Дніпроради, із таким висновком погодилися й у батьківському комітеті юних спортсменів.

Мусульмани та спортсмени порозумілися - Фото №2

 

25 липня під час 34-ї сесії міськради Дніпра депутатський корпус погодив перспективу прийняття нової будівлі у комунальну власність, а також дав згоду передати існуюче приміщення для кримськотатарського культурного центру. Однак – лише після підписання відповідного двостороннього договору.

Йдеться про будівлю, побудовану ще на початку ХХ століття коштом турецьких торговців й татар, які мешкали у місті. Після війн і революцій минулого століття будівлю використовували для різних цілей, аж поки в історичній споруді не розмістили дитячу спортивну школу олімпійського резерву.

«З цього питання були довгі й ефективні перемовини, до яких залучали, зокрема турецький уряд. Після того, як ми переведемо в нове приміщення спортивну школу – це питання погоджено з батьками та дітьми – нічиї інтереси не постраждають. Ситуація буде win-win. Вона є символом відновлення справедливості після кількох десятків років. У нас буде і спортивна школа, і культурний центр кримськотатарського народу. Виграють всі», – сказав мер Дніпра Борис Філатов.

На сесії міськради також був присутній український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Від вас залежить відновлення історичної справедливості. Нині час, коли кримські татари на окупованій території, коли мусульмани, люди інших конфесій й національностей мають продемонструвати толерантність та єднання. Це буде справді історичний день», – зазначив він.

Мусульмани та спортсмени порозумілися - Фото №3

Для реконструкції нового комплексу планують залучати турецьких інвесторів. Очікується, що до нового приміщення школа олімпійського резерву зможе переїхати навесні наступного року. Доти діти та викладачі залишатимуться у нинішній будівлі. В ній також поки залишиться й весь необхідний інвентар.

Після того, як питання буде вирішено для обох сторін, кримськотатарська спільнота не лише облаштує власний осередок, а й приведе до ладу навколишню територію.

Як відомо, питання створення подібного культурного центру розглядали ще в 2014 році, коли нинішній мер Дніпра Борис Філатов перебував на посаді заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Тоді уклали принципову домовленість про передачу будівлі.

До цієї теми також неодноразово поверталися й протягом останніх років. На початку цього літа очільник міста й голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров уклали угоду про співпрацю, де також враховується ця ситуація.

Мусульмани та спортсмени порозумілися - Фото №4


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі