Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі

5230
коментарі відсутні

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі

28-30 серпня у м. Дніпро із робочим візитом перебувала моніторингова експертна місія Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice», яка здійснює аналіз процесу імплементації нової редакції Кодексу адміністративного судочинства.

В Дніпрі під головуванням в. о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДФС) Ірини Сікіріної у ГУ ДФС відбулася зустріч з представниками юридичних підрозділів ГУ ДФС області, на якій обговорювались найбільш актуальні та проблемні питання імплементації Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ).

Зустріч було присвячено актуальним питанням:

  • практика країн Європи в реалізації дискреційних повноважень органів державної влади;
  • процедура їх реалізації та способи підвищення ефективності адміністративних проваджень.

Слід прояснити, що дискреційні повноваження — право глави держави, голови уряду, інших посадових осіб органів державної влади діяти за певних умов на власний розсуд у межах закону. Надання дискреційних повноважень накладає додаткову відповідальність на чиновника, який приймає те чи інше рішення в рамках цих повноважень.

 

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі - Фото №1

 

У зустрічі також взяли участь керівники юридичного управління Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, керівники та представники самостійних структурних підрозділів ГУ ДФС та фахівці юридичних підрозділів ГУ ДФС.

«Для нас, як для державного органу, наділеного дискреційними повноваженнями та у якого переважна більшість спорів у межах адміністративного судочинства, актуальними є питання, визначені у програмі зустрічі», – зауважила Ірина Сікіріна.

Пані Ірина також акцентувала увагу, що на теперішній час нормативно-правовими актами не встановлено процедури використання дискреційних повноважень. Тож цікаво було б почути від представників міжнародної експертної місії, як застосовуються дискреційні повноваження аналогічними структурами у країнах Європи.

 

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі - Фото №2

 

Начальник управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олег Басан, виступаючи на зустрічі, зазначив:

«Вважаю, що розуміння посадовими особами суб’єктів владних повноважень, дискреційних повноважень, процедури їх використання, як обґрунтування правомірності прийнятих рішень, дозволило б ефективно та раціонально виконувати функціональні повноваження, у тому числі щодо організації представництва інтересів у адміністративному суді».

Голова відділення Асоціації правників України в Дніпропетровській області Олексій Савчук запросив до тісної співпраці учасників зустрічі.

 

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі - Фото №3

 

Голова Європейської асоціації адміністративних суддів Едіт Целлер (Австрія) конспективно розповіла про існуючі Європейські системи адміністративного судочинства (дослідницька та змагальницька) та межі судового втручання в дискреційні повноваження суб’єктів владних повноважень, їх перевагах та недоліках з наведенням конкретних прикладів застосування цих систем у країнах Європи.

Суддя Суду справедливості Європейського Союзу Віргіліус Валанчюс (Литва) звернув увагу, що мета Проєкту Європейського Союзу «Право – Justice» – це покращення застосування КАСУ, а також зауважив:

«Правовий мир важливий для кожної країни. Мирне урегулювання адміністративних спорів – тренд держав Європи. То ж,різними шляхами у правовому полі треба рухатись до мирного урегулювання, щоб погасити конфлікт, у тому числі і державним органам.  Для Проєкту Європейського Союзу «Право – Justice» важливо почути думки та ідеї фахівців юридичних підрозділів податкової служби з обговорюваних питань».

 

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі - Фото №4

 

Далі представники моніторингової місії Проєкту Європейського Союзу «Право-Justice» зустрілися з представниками Дніпропетровської митниці ДФС та юридичних підрозділів облдержадміністрації. Проблемні питання, які стали темою зустрічі:

  • розумність строків розгляду справ у судах,
  • наявність затягування процесу розгляду справ та його причини,
  • позитивні та негативні аспекти застосування спрощеного позовного провадження.

Крім того, було проведено воркшоп за участю суддів адміністративної юрисдикції судів першої та апеляційної інстанцій. Експерти також провели опитування, щоб зібрати інформацію для подальшого аналізу стану реформи процесуального законодавства.

Проєкт ЄС «Право-Justice» сприяє розвитку верховенства права в Україні у відповідності до європейських стандартів та кращого порівнюваного практичного досвіду. Тривалість проєкту «Право-Justice»: грудень 2017 року – 2020 рік.

 

Моніторингова місія «Право-Justice» перебувала з візитом в Дніпрі - Фото №5


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика