«Молодим республікам» – державна релігія

10022
коментарі відсутні

«Молодим республікам» – державна релігія

На территории «ДНР» працюють над створенням «державної експертизи» для регістрації релігійніх організацій. Таким чином «захисники русского мира» домагаються повного контролю над усіма мирними жителями і вводять тотальний контроль у всіх сферах, в тому числі і в релігії.

За інформацією групи «Інформаційний супротив», регулярні візити до віруючих людей із проханням «продемонструвати вірність республіці», а також поширення впливу УПЦ МП дає змогу припустити початок релігійних чисток. Також все частіше чути про випадки тиску на суто протестанські віровчення.

Джерела «Інформаційного супротиву» повідомляють про те, що протягом червня 2017 року в Горлівці представниками «МГБ ДНР» та інших структур проводили бесіди з представниками протестантських віровчень про необхідність демонстрації лояльного ставлення до влади «ДНР» при спілкуванні з кліриками підконтрольних української влади територій. Також представники адміністрації Горлівки отримали вказівку з «адміністрації глави ДНР» про надання всілякого сприяння представникам Горлівської єпархії УПЦ МП в питаннях отримання земельних ділянок, надання будівель у власність або користування, та у вирішенні інших проблемних питань.

У той же час є відомості, що в Макіївці місцевим представникам Донецької єпархії УПЦ дано вказівку зібрати інформацію про католицькі і протестантські, а також мусульманські громади, що діють на території міста. Збирати будуть персональні дані представників, а також адреси місць зібрань. На підставі зібраних даних планується провести «інвентаризацію майна» даних релігійних громад.

У «ДНР» підтверджують введення правил реєстрації релігійних організацій. Як повідомив депутат «народного ради ДНР» Сергій Кондрикінський, всі релігійні організації перед реєстрацією повинні пройти «ряд перевірок і інстанцій».

«Будь-яка релігійна організація Республіки показує, чим вона займається, а перед тим як реєструватися, проходить ряд перевірок і інстанцій. Тільки після цього організацію реєструють, і вона може займатися своєю діяльністю», – заявив Сергій Кондрикінський. Також він підкреслив, що така процедура дуже важлива: «Раніше хто завгодно міг пройти безперешкодну реєстрацію і займатися сектантської діяльністю».

Під обмеження релігійної діяльності потрапила і мусульманська громада. За повідомленнями сепаратистських ЗМІ, «ДНР» визнала екстремістськими і заборонила поширення релігійних буклетів мусульман від організації «Донбаський муфтіят» на тимчасово окупованій території.

Переважну роль православ’я Московського патріархату керівництво «ДНР» насаджує з самого початку оголошення «республіки». У 2014 році термін «державна релігія» був вписаний окремим пунктом в документ, названий «конституцією ДНР». Православна церква Московського патріархату як і раніше володіє серйозною підтримкою на територіях «Л/ДНР». Святкові проповіді в дусі «русского мира» і «боротьби проти фашизму», освячення зброї бойовиків – священики МП всіляко підкреслюють свою лояльність нинішньої влади.

Як бачимо, ця лояльність має свої плоди: глава «ДНР» Захарченко обіцяв жорстко боротися з сектантами, заявив, що для нього існує всього чотири конфесії: «Я православний, ходжу до церкви. Для себе вважаю, що єдина церква для людини, яка вірить в Бога, – це Московського патріархату … Визнаю 4 основні конфесії – це православ’я, це римо-католицизм, це мусульманство, і це іудаїзм».

Наслідки подібних заяв видно вже сьогодні в вигляді «державної експертизи» релігійних організацій. Але є ще і факти переслідування людей за релігійною ознакою. Зокрема, відомий український вчений-реліговед Ігор Козловський спочатку звинувачувався якраз у створенні «радикальної релігійної угруповання», яка нібито загрожувала безпеці «ДНР».

63-річний вчений утримується в полоні вже більше року. У травні так званий «військовий трибунал ДНР» засудив його до двох років і восьми місяців позбавлення волі. В даний час Ігор Козловський включений в списки на обмін полоненими.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика