Молодь Донеччини потребує сучасної освіти

2405
коментарі відсутні

Молодь Донеччини потребує сучасної освіти

Організація освітянського процесу на сході України, побудова опорних шкіл, нещодавно прийнятий Закон про освіту – такі теми обговорювались на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, яке відбулося у Краматорську.

З вчителями та громадськістю спілкувались народні депутати Олександр Співаковський, Тарас Кремінь, а також перший заступник міністра науки та освіти Володимир Ковтунець. «Ми усвідомлюємо, що Донецька область знаходиться в особливих умовах, тому уряд і Верховна Рада приділяють значну увагу питанням освіти. Нашим комітетом разом із профільним міністерством було розроблено п’ять важливих законопроектів, які вже прийняті. Вони стосувались роботі вищих навчальних закладів, переміщених з окупованої території, вступу студентів до українських вишів з тієї території та держзамовлення для них.

Мета цих законодавчих ініціатив – створити умови для повернення молоді як початок великої роботи по поверненню територій. За словами Олександра Співаковського, імплементація цих законів вже принесла хороші результати. «В два рази збільшилася кількість студентів, які вступили до наших вишів з Криму та окупованої частини Донбасу», – зазначив голова комітету ВР з питань освіти.

Під час виїзного засідання окрема увага приділялася розвитку дистанційної освіти для школярів з окупованої території та розбудові мережі опорних шкіл. Обидві ці питання – ключові для Донеччини. Як доповів голова ДонОДА Павло Жебрівський, обласна влада системно підходить до вирішення цих питань.

«На базі 5 навчальних закладів по усій області відкрили відповідні центри, встановили обладнання, розробили уроки, доплачуємо вчителям. Маємо перші результати: понад 900 дітей з тимчасово окупованої території вже навчаються дистанційно в українських школах. Причому не лише 9-11 класів, а й учні середньої та початкової школи», – підкреслив губернатор.

Що стосується опорних шкіл, то тут результати не такі однозначні. З запланованих в Донецькій області 30 шкіл наразі відкрито всього чотири, але вони справили добре враження на представників Міністерства освіти та народних депутатів. Вони побували в опорних школах, які нещодавно відкрилися у Покровську та Билбасівці поблизу Слов’янську.

«Мене вразили масштаби та якість проведених робіт, наявність сучасного обладнання кабінетів, а також доволі скромні витрати на ремонт і облаштування опорних шкіл. І не треба обурюватися, що процес йде повільно – заклади освіти треба реконструювати ретельно, а не гнатися за кількістю. Крім того, опорна школа передбачає цілий комплекс умов, серед яких важливим є підвіз учнів з віддалених районів по якісно відремонтованим дорогам», – сказав перший заступник міністра науки та освіти Володимир Ковтунець.

Під час обговорювання Закону про освіту акцентували увагу не на мовній частині, а на суті реформи – створенні сучасного освітянського простору заради перспектив для розвитку майбутніх поколінь.

 

 

Молодь Донеччини потребує сучасної освіти - Фото №1 Молодь Донеччини потребує сучасної освіти - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика