Миротворці ООН: рік потому

3399
коментарі відсутні

Миротворці ООН: рік потому

У серпні 2017 року президент Петро Порошенко заговорив про необхідність введення на Донбас миротворців і виступив із цією ідеєю на Генасамблеї ООН у вересні. Український варіант вважав за доцільне введення великої кількості миротворців та перекриття україно-російського кордону для припинення надання Росією допомоги так званим «народним республікам».

У свою чергу Росія висунула свій варіант введення миротворців, коли невеличка за чисельністю місія вводиться виключно для захисту членів місії ОБСЄ.

І от стало відомо, що 26 вересня президент України Петро Порошенко знову виступить на засіданні Генасамблеї ООН. Як розповів постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН президент України Петро Порошенко буде говорити про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Дипломат зазначив, що у своєму виступі президент підніме тему розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН, а також тему голодомору. Єльченко додав, що Порошенко проведе двосторонню зустріч з генеральним секретарем ООН, а також з головою Генасамблеї ООН. 73-я сесія Генеральної Асамблеї ООН відкриється 18 вересня 2018 року.

Представник України при ООН також додав, що в резолюціях піднімуть питання про політв’язнів.

«У нинішніх резолюціях буде кілька нових елементів, головний з них – це питання про політв’язнів, яких утримують як в Криму, так і на території Росії. На жаль, переважна більшість з того 70 умовного списку наших бранців це як раз кримчани, починаючи, звичайно, з Олега Сенцова», – заявив Єльченко.

Водночас, Спеціальній моніторингової місії ОБСЄ в Україні повідомили про можливості залучення миротворців ООН для захисту співробітників місії на Донбасі. Про це повідомляє “Укрінформ”.

«Виконання Мінських домовленостей гарантувало б стабільне дотримання режиму припинення вогню, відводу важкого озброєння, проведення робіт із розмінування та припинення установки нових мін. Це б суттєво посприяло забезпеченню безпеки працівників ПММ та інших цивільних осіб на сході України. СММ ОБСЄ вітає всі додаткові заходи, які б допомогли зменшити або усунути наявні загрози. Ми стежимо за обговореннями миротворчої операції ООН. Рада безпеки ООН буде вирішувати, коли, де і при яких умовах направляти миротворчу місію», – повідомили представники ОБСЄ.

В СММ ОБСЄ зазначили, що співробітники місії постійно стикаються з численними загрозами безпеки на сході України.

«До цих загроз відносяться ризик потрапляння під перехресний вогонь артилерії, мінометів і іншого озброєння, а також ризик, який представляють наземні міни і боєприпаси, що не розірвалися», – зазначили в СММ ОБСЄ.

При цьому в місії зазначили, що найкращим способом захисту співробітників місії стало б «повне виконання всіх положень Мінських домовленостей особами, відповідальними за їх виконання».

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала Путіну ввести на Донбас 40 тисяч миротворців і створити міжнародну адміністрацію.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика