Мирні жертви збройного конфлікту – «Мы не можем больше терпеть»

2131
коментарі відсутні

Мирні жертви збройного конфлікту – «Мы не можем больше терпеть»

Тривали щоденні порушення режиму припинення вогню наражають на небезпеку життя та добробут цивільного населення. Так, протягом трьох останнніх місяців задокументовано 15 смертей і 72 випадки поранення серед мирних громадян у зв’язку з конфліктом. Про це йдеться у звіті Місії ООН по ситуації в Україні.

«У період з 16 серпня до 15 листопада 2017 року зафіксовано 87 цивільних жертв, пов’язаних з конфліктом, у 44 населених пунктах України: 15 загиблих (14 чоловіків і 1 хлопчик) та 72 поранених (42 чоловіків, 19 жінок, 10 хлопчиків та 1 дівчинка). Це на 48 відсотків менше, ніж у попередньому звітному періоді (з 16 травня до 15 серпня 2017 року), протягом якого було зафіксовано 168 жертв серед цивільного населення (26 загиблих та 142 поранених)», – повідомляють в Управлінні Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини.

В цілому за весь період конфлікту загинуло, принаймні, 2818 цивільних осіб, в тому числі і 298 пасажирів, що знаходилися на борту рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року. Загальне число поранених становить від 7 до 9 тисяч осіб.

«Бойові дії по-справжньому ніколи не припинялися, впливаючи, так чи інакше, на повсякденне життя мільйонів людей у зоні конфлікту і в країні в цілому. Найважче тягар ліг на плечі тих, хто живе в безпосередній близькості від лінії зіткнення. Як скла моїм колегам одна людина, «зараз ще гірше, ніж в 2014 році, тому що ми не можемо більше терпіти», – заявила глава Місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Як зазначають в Управлінні Верховного комісара ООН, у жовтні  цього року спостерігалось відносне зниження інтенсивності бойових дій, натомість в листопаді відбулося несподіване загострення, що підтвердило непередбачуваність динаміки збройного конфлікту на сході України.

«Із наближенням четвертої зими від початку конфлікту, перепади інтенсивності бойових дій сприяють утвердженню напруженої загрозливої атмосфери. Від початку конфлікту ситуація ускладнювалася через присутність іноземних бойовиків та постачання боєприпасів і важкого озброєння, як повідомлялося, з Російської Федерації», – констатують в ООН.

Серед основних причин жертв серед цивільного населення – міни, нерозірвані снаряди, міни-пастки та саморобні вибухові пристрої, що спричинили 59,8% від загального числа смертей і поранень серед цивільних; в наслідок обстрілів постраждали 23% осіб; стрілецька зброя та легке озброєння спричинила 17,2% жертв. «Враховуючи, що конфлікт досі перебуває в активній фазі, загострення бойових дій, що спостерігається від 15 листопада, може спричинити зростання кількості жертв», – такий невтішний прогноз дають комісари ООН.

Також вони звертають увагу на наслідки від пошкодження інфраструктури. Зокрема, обстріли життєво важливих цивільних систем водопостачання ставили під загрозу не лише їх персонал, але й усіх осіб, які перебували поблизу, а також підривали централізоване водопостачання та створювати серйозні ризики для довкілля. Неодноразові обстріли Донецької фільтрувальної станції пошкодили резервну трубу для постачання хлору, що могло призвести до екологічної катастрофи, якби стався викид токсичного хлору в атмосферу. Пряме ушкодження основної труби або будь-якого з 900-кілограмових балонів з хлором, що зберігаються на станції, могло б вбити усіх в радіусі 200 метрів. Крім того, під обстріли потрапляла Верхньокальміуська фільтрувальна станція, на якій зберігається 100 тон хлору.

Так само, комісарами ООН фіксуються порушення свободи пересування, що призводять до ізоляції жителів сіл, розташованих поблизу лінії зіткнення, обмежує доступ до товарів повсякденного вжитку, послуг та гуманітарної допомоги. Це ще більше погіршує і без того злиденне становище населення. Скорочення годин роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду після закінчення літнього періоду та велика кількість людей, що перетинають лінію зіткнення, призвела до збільшення черг на контрольно- пропускних пунктах. У серпні було зафіксовано 1,2 млн. перетинів лінії зіткнення через п’ять транспортних коридорів, а у вересні та жовтні – по 1,1 млн.

Повний текст доповіді

Мирні жертви збройного конфлікту – «Мы не можем больше терпеть» - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика