Мінекономрозвитку презентував редакцію законопроекту


1613
коментарі відсутні

Мінекономрозвитку презентував редакцію законопроекту

Триває вдосконалення українського законодавства у сфері закупівель та узгодження його з європейськими нормами. 22 січня в Дніпропетровській ОДА презентували нову редакцію законопроекту «Про публічні закупівлі», яку розробило Мінекономрозвитку України за підтримки Проекту ЄС. Як повідомляє прес-служба ДніпроОДА, під час презентації зауваження, коментарі та пропозиції авторам редакції адресували бізнесмени, громадські активісти й держслужбовці області.

«Підписуючи договір з ЄС, Україна зобов’язалася привести систему публічних закупівель до європейських норм. Тож рухаємося в цьому напрямку. На Дніпропетровщині з початку запровадження е-системи Prozorro успішно завершено 203 тисячі торгів на суму майже 88 млрд грн, економія – 3,5 млрд. Це найкращі показники в Україні серед облдержадміністрацій. Законодавство, яке буде вдосконалено відповідно до вимог Європейського Союзу, успішно реалізуємо на території Дніпропетровщини», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.

Нову редакцію проекту Закону України «Про публічні закупівлі» розробили фахівці Мінекономрозвитку України спільно з експертами Проекту ЄС. Вони наголошують, зміни – на часі.

«Зміни покликані гармонізувати українське законодавство з європейським. Тож обговорюємо їх в регіонах, аби отримати зворотній зв’язок від бізнесу і влади», – розказала заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Тетяна Мішта.

Мінекономрозвитку презентував редакцію законопроекту - Фото №1

За словами розробників, змінам буде піддана майже кожна стаття чинного документу. Серед основних новацій – запровадження торгів з обмеженою участю, ліквідація тендерних комітетів, відхилення пропозицій у разі аномально низької ціни.

«У контексті норм ЄС пропонуємо запровадити так звану антидемпінгову норму. Йдеться про підозріло низьку ціну за результатами тендеру. Таку пропозицію можна буде відхилити, – наголосив керівник Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні» Олександр Шатковський. – Також пропонуємо оцінювати вартість товарів і послуг за весь час експлуатації, а не безпосередньо в момент закупівлі».

Крім того, серед нововведень фахівці називають перевірку фінансової спроможності учасників, удосконалення системи оскаржень закупівель, підвищення відповідальності за порушення законодавства.

«Коли запрацював новий закон про публічні закупівлі, у бізнеса спостерігалася неабияка  зацікавленість. Однак практика показала, не всі норми працюють так, як хотілося б. Тому назріла необхідність вдосконалити законодавство, аби воно було ефективним, сприяло прозорості й легкій участі в тендерах малого та середнього бізнесу», – акцентувала шеф-редактор  видання «Баланс», голова Ради підприємців при облдержадміністрації Ольга Целуйко.

Коли нову редакцію законопроекту погодять всі зацікавлені сторони, її подадуть на розгляд до Верховної Ради.

Мінекономрозвитку презентував редакцію законопроекту - Фото №2


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про