Мешканці Донеччини повідомили про корупцію безпосередньо керівнику підрозділу НАБУ

4274
коментарі відсутні

Мешканці Донеччини повідомили про корупцію безпосередньо керівнику підрозділу НАБУ

В Антикризовому медіа-центрі відбулася зустріч з директором Харківського управління Національного антикорупційного бюро України Юрієм Кравченко. Присутні, серед яких були громадські активісти,  представники ЗМІ та жителі Донецької області, мали змогу одразу подати заяви та повідомлення про корупційні правопорушення.

Перш за все Юрій Кравченко розповів про діяльність НАБУ, яке є абсолютно новим органом у правоохоронній системі України. Він був створений навесні 2015 року для очищення влади від корупції після Революції Гідності. Унікальність НАБУ полягає в тому, що всі призначення на посади відбуваються на конкурсній основі. За цією ж процедурою був призначений і директор Харківського управління, чиї повноваження поширюються на Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Запорізьку, Сумську та Харківську області. Юрій Кравченко очолює управління з липня 2017 року.

“Незважаючи на те, що Верховна Рада прийняла відповідні антикорупційні закони, а керівництво виконавчої влади країни постійно висловлює всіляку підтримку боротьби з корупцією, НАБУ постійно стикається з протидією на всіх рівнях. Так, законодавці постійно звужують перелік органів та осіб, на яких поширюється підслідність антикорупційного бюро. Крім того, багато справ затягуються в судах і не розглядаються по суті. Треба признати, що судова система на сьогоднішній день не готова розглядати справи проти топ-корупціонерів і, звісно, проти самих себе”, – констатував Юрій Кравченко.

Тем не менш, за три роки своєї діяльності НАБУ довело, що в Україні вже немає “недоторканих”. Вперше в історії держави отримали підозру народні депутати, голова Державної фіскальної службі, керівники та топ-менеджери низки держпідприємств. Реєстр усіх справ бюро, що були спрямовані до суду, можна передивитись тут

“Кожне п’яте кримінальне провадження НАБУ здійснюється за повідомленнями небайдужих громадян. Тому я раджу всім – не соромтесь звертатись до нас. Адже НАБУ є єдиним правоохоронним органом, який розглядає анонімні звернення, якщо вони містять конкретні дані про вчинення посадовою особою кримінального правопорушення”, – зазначив Юрій Кравченко.

Як повідомити НАБУ про корупцію:

  • Зателефонувати на безкоштовну телефонну лінію 0-800-503-200.
  • Надіслати письмову заяву – 03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3, або 61000, м.Харків, Московський проспект, 140.
  • Прийти з відповідними документами до головній приймальні НАБУ/до територіального управління.
  • Надіслати звернення в електронній формі на офіційному сайті НАБУ. https://nabu.gov.ua/nayposhyrenishi-zapytannya

Наприкінці зустрічі в Антикризовому медіа-центрі Юрій Кравченко провів особистий виїзний прийом, під час якого йому передали інформацію, що може бути підставою для кримінальних проваджень.                     

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика