Мешканців Донецької області запрошують обговорити підвищення тарифу на опалення

8089
коментарі відсутні

Мешканців Донецької області запрошують обговорити підвищення тарифу на опалення

Збільшення плати за тепло торкнеться понад 150 тисяч сімей з різних міст Донеччини, які користуються послугами обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» – найбільшого в області теплогенеруючого комплексу.

Підприємство надає централізоване опалення мешканцям багатоповерхівок у Бахмуті, Краматорську, Покровську, Торецьку, Лимані, Волновасі, Костянтинівці тощо. Також серед споживачів – 230 об’єктів соціальної сфери та 2200 підприємств.

Повідомлення про намір встановити нові тарифи оприлюднено на сайті підприємства. В ньому зазначено розмір планованого тарифу, його структура, а також обґрунтовано необхідність перегляду тарифу.

 

Мешканців Донецької області запрошують обговорити підвищення тарифу на опалення - Фото №1

КП «Донецьктеплокомуненерго» надає послугу централізованого опалення у 33-х населених пунктах Донецької області

 

Абонентам пропонується до 15 червня переглянути розрахунки постачальника тепла та надіслати свої зауваження та пропозиції у письмовій формі на адресу ОКП «Донецьктеплокомуненерго»: 84307, м. Краматорськ, пров. Земляний, 2, або на електронну адресу: postmaster@kpdtke.com.ua. Також можна звернутись до Донецької обласної державної адміністрації, яка зараз має повноваження затверджувати тариф даному підприємству, за адресою: 84300, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6.

 

Чотири роки без зростання тарифу

 

Для населення діючий тариф на послуги «Донецьктеплокомуненерго» був встановлений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 9 червня 2016 року. З того часу і до сьогоднішнього моменту вартість 1 гігакалорії тепла складала 1433,3 грн.

На даний час, у порівнянні з іншими постачальниками тепла, це найнижча ціна за послугу централізованого опалення в області. Так, споживачам КВП «Краматорська тепломережа» доводиться сплачувати по 1814,60 грн за Гкал, ТОВ «Бахмут-Енергія» по 1789,41 грн за Гкал, «Маріупольтепломережа» – 1683,25 грн за Гкал.

У «Донецьктеплокомуненерго» наголошують, що діючий тариф є збитковим, який не відшкодовує фактичних витрат підприємства на виробництво та транспортування теплової енергії. Тому пропонують збільшити його до 1560,61 грн/Гкал (без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів ) та до 1647, 80 грн/Гкал (з урахуванням витрат на утримання та ремонт ІТП). Зростання становить 8,9% та 14,9% відповідно.

Обґрунтовуючи необхідність підвищення тарифу, на підприємстві виділяють декілька чинників:

  • зростання оплати праці робітників у відповідності до встановленої в країні мінімальної заробітної плати;
  • підняття тарифів на електроенергію на 60 відсотків у порівнянні з 2016 роком;
  • збільшення в 2,4 рази витрат на водопостачання та водовідведення;
  • зростання ціни на вугілля на 59%;
  • підвищення цін на паливо-мастильні матеріали, хімреагенти, труби та комплектуючі – в середньому в 4 рази, а також на послуги сторонніх організацій.

В той же час значно знизилася ціна на природний газ – на 54% з моменту встановлення діючого тарифу.

 

Борги та збитки

 

Невідповідність розміру тарифу фактичним витратам призвела до накопичення боргів перед постачальниками енергоносіїв. На початок опалювального сезону 2019-2020 року борг ОКП «Донецьктеплокомуненерго» за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз» становив 1,07 млрд грн, і цей борг протягом останніх років поступово зростає.

За електроенергію борг обласного комунального підприємства на початок березня 2020 року сягнув майже 8 млн грн. З цієї причини енергопостачальник YASNO (ДТЕК) навіть загрожував відімкнути від електрики котельні «Донецьктеплокомуненерго». Але, зважаючи на соціальну значимість роботи підприємства, що забезпечує теплом половину області, енергетики обмежилися попередженням.

Окрім нарощування величезних боргів, комунальний теплопостачальник демонструє хронічну збитковість. У 2018 році збитки «Донецьктеплокомуненерго» досягли 389,6 млн грн, у 2019 році трохи зменшилися до 381,9 млн грн. В середньому за місяць це приблизно по 32 мільйони гривень.

Донецька обласна державна адміністрація, як засновник «Донецьктеплокомуненерго», ще у 2018 році розробила програму «Тепло Донеччини», розраховану до 2020 року. Програмою передбачається модернізація котелень, заміна тепломереж, і як результат – зменшення обсягів споживання газу та електроенергії, зниження собівартості теплової енергії. Всього на ці цілі планувалося витратити близько 2 мільярдів гривень.

У Департаменті житлово-комунального господарства ДонОДА повідомляють, що на початок 2020 року вдалося виконати лише п’яту частину від запланованих заходів. Тож сподіватись на інноваційні прориви, які б дозволили комунальному підприємству вийти зі збитковості, не доводиться.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика