Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство


1166
коментарі відсутні

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство

У Краматорську відбулася всесвітня презентація української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії». Гра розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights» і широко використовується у багатьох країнах.

Пізнавальна забавка має неабияку популярність серед школярів та студентів, цікава вона й для дорослих. Нещодавно вийшла адаптована для України версія, яку представили в Антикризовому медіа-центрі.

«Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Всі складові потрібно розміщувати в хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. І на кінець, в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами», – розповів Юрій Степанець, ГО Громадська спілка «Громадські ініціативи України».

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю та владою.

«Це освітня гра, у якій немає чітких доконаних відповідей, оскільки не існує єдиного правильного способу виконати її завдання. Метою участі в грі є побудова демократичного суспільства. Вона заохочує до розмов про демократію, перед якими викликами вона постає і як їм можна протидіяти. Під час дискусії важлива роль відводиться модератору, для якого у комплекті є детальна інструкція», – пояснив Юрій Степанець.

Наразі для України надруковано 250 примірників, які будуть розповсюджені серед громадських організацій, шкільних вчителів, тренерів з правозахисту. Десять екземплярів отримають переможці конкурсу на найцікавіші сценарії занять з громадянської освіти, що проводила Громадська спілка «Громадські ініціативи України» разом з Фондом «Освіта для демократії».

 

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство - Фото №1

 

Два примірники призначено для Сходу України. Один отримає громадська організація «Точка доступу» у Краматорську, другий – «Кризовий медіа-центр» у Сєверодонецьку. Організатори, які найкраще та найактивніше застосовуватимуть гру, братимуть участь у конкурсі та можуть отримати призи.

«Запрошуємо до нас пограти та подискутувати про демократію. Збирайте друзів, можна навіть організувати команди, та приходьте до нас. У гру можуть грати всі – молодь, дорослі, люди похилого віку, яким цікаві демократичні процедури», – сказала Анастасія Прокопенко, ГО «Точка доступу».

Гра чудово впишеться у вже розроблені заняття, які стосуються демократичних процедур, демократичного лідерства, розвитку співпраці з органами місцевого самоврядування, органами державної влади. Вона допоможе розвивати розуміння, що таке демократія, яка роль громадян та інститутів у демократичних процесах, перед якими викликами постає демократія і як їм можна протидіяти.

Найбільш ефективно гру можна використовувати у роботі з підлітками від 14 років та молоддю. «Демократичний пиріг» стане в нагоді на шкільних уроках, студентських лекціях, а також тренінгових заняттях для дорослих. Гру можна організувати у громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках, можна також грати вдома з родиною або друзями.

 

Світлана Денисенко

 

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство - Фото №2

 

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство - Фото №3

 

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство - Фото №4

 

Мешканців Донеччини навчать будувати демократичне суспільство - Фото №5

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі