Медичні послуги для людей з тимчасово окупованої території

9522
коментарі відсутні

Медичні послуги для людей з тимчасово окупованої території

Кожен громадянин України має право на медичне обслуговування, це закріплено законом про охорону здоров’я. Обрати свого сімейного лікаря можуть і переселенці.

 

Як переселенцю укласти декларацію із сімейним лікарем

 

Будь-яка людина, не важливо чи є вона переселенцем й має відповідну довідку, чи проживає на тимчасово окупованій території, може обрати сімейного лікаря. Для цього потрібно вибрати медичний заклад або лікаря, який, на вашу думку, вам підходить.

При цьому місце постійного проживання або прописка не важливі. Головне, аби сама медична установа розташовувалася на підконтрольній Україні території.

Також у Міністерстві охорони здоров’я радять зайти на сайті Національної служби здоров’я та скористатися спеціальною мапою медичних закладів.

На прийом до обраного лікаря із собою необхідно мати такі документи:

  • паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення, також це може бути посвідка на постійне проживання, або посвідчення біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту;
  • ідентифікаційний код;
  • мобільний телефон. Він потрібен для коду-підтвердження, що прийде в СМС-повідомлені при введені даних до електронної системи.

У тому випадку коли декларацію з лікарем потрібно укласти для дитини, із собою необхідно взяти свідоцтво про народження.

Пацієнт підписує два екземпляри декларації. Одна залишається у лікаря.

 

Сімейний лікар: які послуги можуть отримати переселенці

 

Терапевт або педіатр, з якими переселенець уклав декларацію, стає його сімейним лікарем, який стежить за станом здоров’я пацієнта, встановлює діагноз та лікує нескладні поширені хвороби, а у разі необхідності направляє до профільного лікаря чи фахівця вторинної або третинної допомоги.

Серед обов’язків сімейного лікаря – вчасна вакцинація його пацієнта. Для цього він має відповідний календар щеплень. Серед безкоштовних вакцини проти: туберкульозу; поліомієліту; дифтерії; кашлюка; правця; кору; гепатиту В; гемофільної інфекції; краснухи; епідемічного паротиту.

Аби зробити планове щеплення необхідно звернутися до медустанови, де було обрано сімейного лікаря.

 

«Доступні ліки» для переселенців

 

Рецепти на ліки виписує сімейний лікар. Натепер в Україні діє державна програма «Доступні ліки», яка, зокрема, передбачає відшкодування вартості ліків. Скористатися нею можуть і мешканці тимчасово окупованих територій.

Для цього їм потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем на підконтрольній території та отримати від нього відповідний рецепт. Після слід звернутися до аптеки, яка включена до програми «Доступні ліки». Перелік та адресу таких аптек можна дізнатися на сайті Національної служби здоров’я.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика