Медреформа може вплинути на ремонт тієї чи іншої дороги

2028
коментарі відсутні

Медреформа може вплинути на ремонт тієї чи іншої дороги

Зміни Уряду не відміняють головні меседжі щодо реформування медичної галузі. Реформа, окрім первинної та вторинної ланок, зачіпає і швидку екстрену допомогу. Служба швидкої повинна увійти 1 квітня 2020 року у новий етап з певними виконаними вимогами.

 

Які вимоги потрібно виконати службі швидкої допомоги

 

Екстрена медична допомога та госпіталізація стануть частиною гарантованого пакету послуг, який  буде оплачувати Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Тобто, кожен регіональний центр екстреної допомоги повинен укласти договір з НСЗУ та створити центральну оперативно-диспетчерську службу. Вона стане частиною єдиної диспетчерської.

 

Яка кінцева ціль таких перетворень

 

Вважається, що заплановані зміни будуть мати практичне значення, яке покращуватиме надання медичних послуг. Завдяки створенню єдиної диспетчерської служби до важко хворого можна буде терміново направляти бригаду навіть з іншого району. Це скорочує час на прибуття лікарів до пацієнта.

Головна мета таких заходів – якомога швидко надавати спеціалізовану допомогу та проводити госпіталізацію хворих на інсульт чи інфаркт в оснащені всім необхідним спеціалізовані медичні заклади. А не у найближчу лікарню чи у прив’язці до району чи області, як було раніше.

Треба зазначити, що у людей з вадами слуху та речі з’явиться можливість відправляти текстові повідомлення з мобільного телефону. Таких людей в країні понад 1 мільйона.

З 1 квітня 2020 року лікування інсульту та інфаркту буде безкоштовним. До того ж, допомога надається незалежно від того, чи підписана у хворого декларація з сімейним лікарем чи ні.

 

Чому така увага саме до інсульту та інфаркту

 

Ці хвороби попали у коло особливої уваги Уряду, бо вони більше інших хвороб забирають життів українців чи стають причиною для інвалідності. За даними Української асоціації боротьби з інсультом, хвороба значно помолодшала. Окрім цього, інсульт залишається в нашій країні на першому місті за смертністю. Офіційно інсультом вражається до 100 тис. українців на рік. Цифра щодо інсультів у три рази перевищує цифру щодо інфарктів. На жаль, в Україні також залишається дуже високою смертність від інсультів – 40%.

Практика європейських країн свідчить про те, що лікування в спеціалізованих інсультних центрах значно покращує стан хворих та суттєво впливає на загальні цифри зі смертності. А от Україна зі своїми цифрами пасе задніх серед країн Європи.

 

Мало швидко прийняти виклик, треба ще швидко доїхати

 

Представники МОЗу запевняють, що вони ініціювали обмін базами даних з Укравтодором. З даних МОЗ буде видно, які саме медичні установи спроможні надати відповідну медичну допомогу важко хворим пацієнтам, яких торкнувся інфаркт чи інсульт. Базу МОЗу поєднають з базою запланованих ремонтів доріг. Після ретельного аналізу переваги у питанні ремонту будуть віддані тим дорогам, які ведуть до лікарень з повним набором послуг для таких пацієнтів.

З боку Укравтодору є розуміння важливості запропонованих підходів. Процес буде відбуватись під контролем Уряду та координуватись з діями Мінфіну та Мінрегіону.

 

Марина Романцова, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика