Маріупольські ОСББ сортують сміття і заробляють на цьому гроші

5132
коментарі відсутні

Маріупольські ОСББ сортують сміття і заробляють на цьому гроші

Близько 500-600 грн щомісяця можуть заробляти ОСББ від збирання окремо паперу, скла і пластику. Це не просто теорія, а реальність. Як це можна втілити, розглянемо на прикладі ОСББ Маріуполя.

 

«Забиваємо баки» від ГО «Еко Гурт»

 

Червоний для паперу, зелений для скла і жовтий для пластику – такі сміттєві баки для роздільного збору з’явились у близько 100 ОСББ Маріуполя завдяки проєкту від ГО «Еко Гурт». ОСББ «Орджонікідзевський-133», що розташовується по бульвару Морському, також долучився до нього.

Членкиня ГО «Еко Гурт» Валентина Абалмасова, яка проживає у цьому ж будинку, розповідає, що вона з родиною розпочала сортувати сміття 3 роки тому, а згодом вирішила долучити і сусідів.

«Разом із сусідами ми сортуємо відходи понад півтора року. Заробили на цьому 6 тисяч гривень і не відправили на полігон понад 4 тони ресурсноцінних компонентів»,  – розповідає жінка.

 

Маріупольські ОСББ сортують сміття і заробляють на цьому гроші - Фото №1

Мешканці ОСББ «Орджонікідзевський-133» сортують сміття

 

Очолює «Еко Гурт» підприємниця Ганна Чебан, яка займається переробкою плівки ПВД і стретч-плівки на гранули, з яких потім можуть зробити тепличну плівку. З придбанням обладнання жінку підтримала міська рада, натомість вона створила 3 робочих місця.

Запровадити сортування сміття Ганна вирішила спершу в себе вдома. А от долучити сусідів так і не вдалося – там, де мешкає сама жінка, ОСББ так і не створили. Нині завдяки проєкту «Забиваємо баки» саме об’єднання співвласників багатоквартирних будинків сортують сміття і заробляють на цьому гроші.

«Ми купили баки, провели навчання для голів, як сортувати і гуртувати людей. Чому обрали ОСББ? Бо в ОСББ сусіди між собою домовилися –  і вже там простіше якісь проєкти запускати», – говорить голова ГО «Еко Гурт» Ганна Чебан.

Коли у баках набирається 200 кг, то відповідальна особа викликає спеціальну машину, яка забирає усі відсортовані відходи. Далі вже на базі вторинну сировину розбирають за напрямками.

Нині в Маріуполі для мешканців ОСББ триває проєкт «ЕкоДвір». За ним відбуваються вуличні лекції у дворах, під час яких члени «Еко Гурту» роз’яснюють людям, як правильно сортувати сміття.

Проєкт, подібний маріупольському «Забиваємо баки», планують запустити і в Торецьку. Організація має на нього підтримку від ПРООН.

«20 ОСББ думаємо задіяти. Поставимо баки, познайомимо з місцевим бізнесом, який займається переробкою», – розповідає Ганна Чебан.

 

Відсортувати сміття і отримати 500 гривень

 

ГО «Маріупольська спілка молоді» працює з ОСББ, зокрема проводять різноманітні тренінги, як згуртувати мешканців будинку. Організація отримала запит від об’єднань співвласників багатоквартирних будинків щодо того, як об’єднанням можна заробляти, зокрема на сортуванні сміття. Тож   «Маріупольська спілка молоді» написала проєкт.

«Ми навчили 100 ОСББ сортувати сміття: як правильно це робити, які мають бути позиції. Ми закупили контейнери. У подальшому деякі ОСББ закупали баки самостійно чи писали проєкти для того, щоб розширити своє сортування. В середньому після нашого конкурсу ОСББ в місяць заробляли по 500-600 гривень на сортуванні. Згідно з дослідженням, сміття в Маріуполі може сортуватися до 80%. Тобто 80%  ми викидаємо вторинної сировини, яку можна переробляти, ще раз використовувати й приносити користь не лише природі», – говорить координатор проєкту ГО «Маріупольський союз молоді» Сергій Пустовойченко

За його словами, навіть після закінчення проєкту, більшість ОСББ продовжує сортувати сміття.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика