Лікарі рекомендують краматорчанам не зволікати з підписанням декларацій

2833
коментарі відсутні

Лікарі рекомендують краматорчанам не зволікати з підписанням декларацій

Підпиши декларацію – підтримай міську медицину. З таким закликом до мешканців Краматорська звернулись керівники первинної ланки охорони здоров’я під час прес-конференції, організованої Центром громадського контролю “ДІЙ – Краматорськ” у Антикризовому медіа-центрі. Чим скоріше гроші підуть за пацієнтами та дійдуть до медичних закладів, тим краще будуть умови та технічні можливості обслуговування.

За інформацією керівника відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Валерії Мельник, для підписання декларацій у обох міських Центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) створені всі умови – в амбулаторіях є необхідна кількість комп’ютерної техніки, яка підключена до єдиної системи, навчений персонал. Але процес просувається досить повільно.

У ЦПМСД №1 підписано понад 28 тисяч декларацій при тому, що центр обслуговує понад 100 тисяч населення міста.

У ЦПМСП №2 підписано 18 тисяч декларацій при практично такій же кількості населення, що обслуговується.

Головний принцип реформи – гроші ходять за пацієнтом. Це означає, що Національна служба здоров’я України буде перераховувати медустанові гроші за кожного пацієнта, який підписав декларацію на обслуговування. Зараз при фінансуванні береться в розрахунок кількість населення, яка теоретично проживає на території обслуговування медустанови.

“В даний час Центри фінансуються за рахунок субвенції з держбюджету. Але її не вистачає на всі потреби. Тому допомагає місто. Але в зв’язку з реформою, медустанови будуть фінансуватися безпосередньо з держбюджету через Національну службу здоров’я України, коли медустанови укладуть з нею договори. Тому від того, скільки пацієнтів підпишуть декларації з лікарями, буде залежати фінансування наших Центрів первинної медико-санітарної допомоги”, – зазначила Валерія Мельник.

“Якщо всі жителі міста підпишуть декларації, то фінансування може бути в два рази більше, ніж зараз. І місто теж зможе допомагати медзакладам первинної ланки, тільки через різні програми, потрібність у яких буде  доведено. Тим людям, які не підпишуть декларацію, все одно надаватимуть допомогу. Але, якщо нам через час не буде вистачати коштів на нормальне функціонування Центру, то доведеться вживати заходів, відмовлятися від якихось послуг, які є зараз і таке інше”, – додав головний лікар ЦПМСД №1 Олександр Власенко.

   Медики закликали жителів Краматорська підтримати міські медустанови й підписати декларації з лікарями первинної ланки, щоб лікарні могли працювати в умовах медичної реформи.

“До речи, у нас є вже лікарі-лідери по підписанню декларацій. Вони набрали 50 відсотків від нормативу обслуговування пацієнтів. Тому не варто зволікати з вибором свого лікаря, адже встановлено такі нормативи: 900 пацієнтів для педіатрів, 1800 для сімейних лікарів, 2000 для терапевтів. Крім того, варто пам’ятати, що процес декларування триває до 1 січня 2020 року. Після цього тим, хто не уклав декларацію, доведеться сплачувати за медичні послуги”, – уточнив головний лікар ЦПМСД №2 Олег Єлісєєв.

Як обрати свого лікаря, який алгоритм підписання декларацій, які безоплатні послуги надаються тим, хто підписав декларацію, дивиться в інфографиках з порталу ehealth.gov.ua.

Лікарі рекомендують краматорчанам не зволікати з підписанням декларацій - Фото №1

 

Лікарі рекомендують краматорчанам не зволікати з підписанням декларацій - Фото №2

 

 

Лікарі рекомендують краматорчанам не зволікати з підписанням декларацій - Фото №3

Comms Regions_16.03


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика