«Кружки за інтересами» чи як самопроголошена «ДНР» налагоджує «дипломатичні» відносини із Європою


3368
коментарі відсутні

«Кружки за інтересами» чи як самопроголошена «ДНР» налагоджує «дипломатичні» відносини із Європою

25 вересня ЗМІ РФ та самопроголошеної «ДНР» повідомили про відкриття «представництва» самопроголошеної республіки у французькому місті Марсель.

Сьогодні в місті Марсель на півдні Франції відбулося урочисте відкриття Представницького центру ДНР», – йдеться в повідомленні «прес-служби міністерства закордонних справ ДНР».

У відомстві зазначили, що представницький центр ДНР очолив муніципальний радник при мерії Марселя, президент національного центру приватних підприємців департаменту Буш-дю-Рон Жераль-Юбер Файяр. Центр буде сприяти зміцненню міжнародного іміджу ДНР, а також дозволить розширити економічні, соціальні і культурні зв’язки з Францією. Даний центр є п’ятим за рахунком в Євросоюзі.

Проте вже наступного ранку відбулася реакція Міністерстві закордонних справ Франції.
Як повідомляє «Радіо свободи», оскільки офіційний Париж не визнає угруповання бойовиків, в МЗС Франції стверджують, що мета цього «представництва» незаконна, тому відповідна інформація вже передана в прокуратуру.

Також як повідомляє видання, Франція – п’ята європейська країна, де представники «ДНР» намагаються відкрити своє «представництво». Раніше це відбувалося в Греції, Фінляндії, Італії та Чехії.

Незважаючи на офіційну нелюбов до Європи та «європейських цінностей» якими у 2014 році залякували мешканців тимчасово непідконтрольних України районів Донецької області, що згодом стали самопроголошеною «ДНР», у «народній республіці» наполегливо намагаються добитися визнання у Європі. Але оскільки офіційного визнання самопроголошена та невизнана «республіка» не отримує, її керівникам доводиться вдаватися до хитрощів та обману, аби скласти враження про начебто «визнання» Європою, а отже й власну підтримку.

Для цього у самопроголошеній «ДНР» вдалися до досить нехитрої тактики: у потрібній країні реєструється громадська організація, що містить у назві словосполучення «Донецька народна республіка», замовляється відповідна символіка, після чого відбувається «відкриття» начебто «дипломатичного представництва», як це зазвичай подають «ЗМІ ДНР» та РФ.

Насправді ж, мова йде лише про відкриття громадської організації, для чого потрібна згода декількох осіб, зазвичай не менше трьох, назвати яку засновники організації можуть як завгодно. Оскільки «Донецька народна республіка» не є офіційно визнаною у Європі терористичною організацією, ніщо не заважає засновникам громадської організації назвати її саме так, так само не забороняється вивішувати символіку самопроголошеної «ДНР» в офісі організації. Проте реєстрація громадської організації означає, що вона не може займатися жодними дипломатичними справами, а лише слугувати цілям заявленим під час реєстрації, перебуваючи чимось на кшталт «клубу за інтересами». Тож не може йти й мови про представлення якихось дипломатичних інтересів самопроголошеної ДНР.

Так, у травні 2015 року подібне «дипломатичне представництво» було відкрито у Фінляндії. Проте Міністерство внутрішніх справ Фінляндії визнало посольство самопроголошеної «Донецької народної республіки», розташоване в Гельсінкі, незаконним.

«Структура, що знаходиться у Фінлянді заявляє про те, що вона є “Представництвом Донецької народної республіки” або “Посольством Донецької народної республіки” в місті Гельсінкі. Згадана “Донецька народна республіка” не існує в якості визнаного Фінляндією держави і, отже, не може мати посольства або іншого офіційного представництва в Фінляндії», – наголошується в заяві прес-служби.

У відомстві також підкреслили, що диппредставництва можуть бути відкриті тільки між державами, що встановили дипломатичні відносини.

У 2016 році «МЗС ДНР» повідомив, що 1 вересня в Чехії в місті Острава відбудеться урочисте відкриття представництва ДНР в Чеській Республіці, яке начебто офіційно зареєстровано. Та згодом стало відомо, що 13 червня 2016 року представницький центр Донецької Народної Республіки був офіційно зареєстрований як некомерційна громадська організація в Чеській Республіці. Тобто була використана та сама схема що й у Фінляндії, то ж жодним чином мова не йде про встановлення дипломатичних відносин між «ДНР» та Чехією.

У грудні історія повторилася в Італії, у місті Турині було відкрито «представництво ДНР», що знову ж таки виявилася некомерційною організацією без будь-якого юридичного статусу.

У березні 2017 чергове «представництво» начебто відкрили в Греції, проте грецька влада повідомила, що відкрився центр не має офіційного статусу.

«Греція ніколи не визнавала самопроголошену Донецьку республіку», – заявив офіційний представник МЗС Греції Стратос Він журналістам.

«Будь-які дії, що підривають територіальну цілісність України, знаходяться в різкому контрасті з встановленою позицією грецького уряду», – запевнив він.

І от знову «народна республіка» стає на ти ж самі граблі. Втім, скоріш за все це заява не випадкова, так само як і невипадкове місце відкриття чергового «представництва» – Франція, одна із найвпливовіших країн Євросоюзу.

Цілком можливо що таким чином у «ДНР» намагаються створити ілюзію власної підтримки у Європі напередодні прийняття рішення про введення миротворців ООН, на що як вважають у самопроголошених ЛДНР, мають питати думки в них самих. Щоправда в Європі, зокрема в Німеччині, так не вважають.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі