Криза влади в Часовому Ярі перешкоджає реформі децентралізації

2204
коментарі відсутні

Криза влади в Часовому Ярі перешкоджає реформі децентралізації

Міський голова Ольга Опанасенко наполягає на введенні в місті військово-цивільної адміністрації, в той час як місцеві активісти та депутати намагаються створити об’єднану територіальну громаду. Про існуючі протиріччя і способи вирішення проблеми прихильники проведення децентралізації говорили на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

Однією з причин кризи місцевої влади депутат Часовоярської міськради Руслан Макарович вважає не проведення виборів у 2015 році. «Міський голова і депутати міськради обиралися ще в 2010 році, і всі зміни, які відбулися в країні за цей час, лише посилили суперечки між різними політичними силами в рядах місцевого самоврядування», – сказав він.

Руслан Макарович повідомив про те, що міський голова Ольга Опанасенко три місяці не скликає сесію і саботує спроби групи депутатів провести пленарне засідання. Чергова спроба зібрати депутатів була зроблена 10 листопада, планувалося обговорити питання надання згоди на добровільне об’єднання громад.

«Процес створення об’єднаної територіальної громади було розпочато ще в 2015 році, але не місцевою владою, а активістами. Ми проводили роз’яснювальну роботу в населених пунктах, які могли б увійти в ОТГ. При цьому ні міський голова, ні виконавчий комітет нічого не зробили для проведення реформи децентралізації, хоча створення об’єднаної територіальної громади з центром в Часів Ярі відповідає перспективному плану, який було узгоджено Донецькою облдержадміністрацією. Тому на сесії ми хотіли почати процедуру об’єднання заново, щоб нарешті створити ОТГ», – пояснив Руслан Макарович.

Однак з’ясувалося, що міський голова Ольга Опанасенко вирішила діяти зовсім в іншому напрямку. Вона направила звернення до голови Донецької обласної держадміністрації Павла Жебрівського з проханням ввести військово-цивільну адміністрацію в місті Часів Яр.

Активісти виступають категорично проти цього, оскільки введення ВЦА унеможливить створення об’єднаної громади і ще більше погіршить позиції Донецької області на шляху проведення децентралізації. Крім того, на їхню думку, немає ніяких підстав для введення ВЦА в Часовому Ярі.

«На нашій території ніколи не проводилися бойові дії, відстань до лінії розмежування – більше 30 кілометрів. У нас нормально працюють всі комунальні підприємства. Криза в місцевому самоврядуванні, яка створена штучно, не впливає на життєдіяльність міста», – перерахували активісти свої аргументи.

Проте, при черговій невдалій спробі скликати сесію, міський голова Ольга Опанасенко повідомила депутатам і активістам, що нібито Павло Жебрівський погодив її звернення і на даний час документи на створення ВЦА знаходяться в Адміністрації Президента.

У відповідь на це група депутатів направила Президенту своє звернення з проханням провести позачергові вибори міського голови Часів Яру і депутатів міської ради. Також в цьому зверненні міститься заклик ретельно вивчити ситуацію перед тим, як приймати рішення про введення військово-цивільної адміністрації.

«Наше місто потребує змін, а для цього необхідно оновити склад міської ради, в якої дотепер два депутати обрано від Компартії України. Часів Яру потрібна не ВЦА, а перезавантаження місцевого самоврядування, інакше ми не просунемося на шляху децентралізації. У нас є чітке бачення того, що потрібно зробити для створення ОТГ. Ряд заходів ми вже провели, навіть не маючи депутатських повноважень. Якщо зараз введенням ВЦА реформу заблокують, вона припиниться тут назавжди», – резюмував Руслан Петренко.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика