Краматорські інспектори праці не штрафують підприємців, лише попереджають про порушення

4011
коментарі відсутні

Краматорські інспектори праці не штрафують підприємців, лише попереджають про порушення

Протягом першого півріччя 2019 року інспектори праці Краматорської міської ради відвідали 124 підприємства, щоб перевірити додержання ними законодавства про працю. Про результати цих перевірок повідомили інспектори Сергій Поляков та Вікторія Крайнік на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Наша задача як інспекторів праці – не штрафувати, а виправляти роботодавців шляхом надання їм інформаційно-консультативних послуг. Так, під час відвідування окремих підприємств були виявлені порушення, але їх було усунено в зазначений строк. Тобто зникли підстави для накладання фінансових санкцій. Проте після наших рекомендацій близько п’яти тисяч людей були офіційно працевлаштовані на підприємствах, де раніше вони працювали з порушенням законодавства про працю”, – зазначив Сергій Поляков.

Водночас по Донецькій області за той же період часу були виписані штрафи на суму понад 4,5 мільйони гривень, а в масштабах усієї України – майже 1,2 мільярда гривень. Мабуть, у Краматорську роботодавці, які надають роботу 41 тисячі працівникам, не порушують законодавство настільки, щоб потрапляти під санкції.

Краматорські інспектори праці також розповіли про зміни, які передбачені новим Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, прийнятим Кабінетом Міністрів України у серпні 2019 року.

За словами Сергія Полякова, новим Порядком передбачені суттєві пом’якшення для бізнесу, натомість інспекторам буде складніше працювати: “Акценти ще більше зміщені на запобігання порушенням трудового законодавства. Наразі штрафи будуть накладатися тільки у разі, якщо суб’єкт господарювання не виконав припис та не усунув порушення, що полягали у несвоєчасній та не у повному обсязі виплаті заробітної плати чи/або недодержанні мінімальних гарантій в оплаті праці. Проте в частині виявлення непрацевлаштованих працівників Кабмін зберіг жорстку позицію і тут штрафи залишились незмінними”.

Вікторія Крайнік перелічила основні новації щодо трудових перевірок. Серед них:

1. Виконання припису звільняє від фінансових санкцій, але штраф накладається у винятку виявлення на підприємстві неоформлених працівників. У такому випадку одночасно виноситься і припис, і штраф за таке порушення.
2. Вирішено питання з направленням на перевірку. Так, на вимогу об’єкта відвідування інспектор праці тепер зобов’язаний надати копію відповідного направлення на проведення інспекційного відвідування.
3. Уточнено тривалість трудових перевірок – не більше 10 робочих днів, з дня, наступного за днем надання об’єктом відвідування документів і пояснень, необхідних для їх проведення.
4. Уточнено строки для оскарження припису або вимоги інспектора праці – 10-денний та одноденний строк з дати їх отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці.
5. Підкориговані підстави для проведення трудових перевірок. Наприклад, додано низку нових підстав для перевірки, зокрема за запитом народного депутата; у разі невиконання вимог припису. Проте було виключено таку підставу, як заборгованість зі сплати ЄСВ у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника.

Переглянути повністю Постанову Кабміну можна тут.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика