Краматорська “первинка” вже відчула переваги медичної реформи

6560
коментарі відсутні

Краматорська “первинка” вже відчула переваги медичної реформи

Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 почав отримувати фінансування з Національної служби здоров’я за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. В порівнянні з вереснем, коли кошти надходили по-старому за медичною субвенцією, у жовтні фінансування закладу збільшилось на 50 відсотків. Як будуть розподіляти гроші, та чому якість медичних послуг залежить від пацієнтів, Антикризовому медіа-центру розповів головний лікар ЦПМСД № 1 Олександр Власенко.

“Тепер, коли ми уклали угоду з Національною службою здоров’я, фінансування нашого закладу напряму залежить від кількості підписаних декларацій. Наразі декларації з лікарями підписали 63 відсотки пацієнтів з-поміж тих, хто був територіально приписаний до нашого Центру. 12 лікарів з 55, що працюють у Центрі, вже набрали рекомендовану кількість пацієнтів та навіть дещо перевищили нормативи. Зараз фінансування закладу збільшилося наполовину. Однак для стійкого економічного становища необхідно довести число підписаних декларацій хоча б до 80 відсотків. Тоді ми зможемо забезпечити належну якість медичних послуг, а зарплата лікаря первинної ланки буде в межах 12-17 тисяч гривень”, – зазначив керівник ЦПМСД № 1.     

Компанія з підписання декларацій розпочалася з 1 квітня, і спочатку йшла досить жваво – щомісяця приріст складав 10-15 тисяч. Вочевидь, це були пацієнти, які часто звертаються по медичну допомогу. На жаль, зараз темпи знизилися. Люди, які рідко ходять до лікарів, не поспішають з декларацією, оскільки не зовсім розуміють, навіщо їм це треба.

“Обрати свого лікаря та укласти з ним декларацію необхідно з декількох причин. По-перше, це потрібно самому пацієнтові. Зараз держава продовжує надавати субвенцію за “непідписантів”, хоча й в меншому розмірі, ніж за тих, хто підписав декларацію. Але наступного року цієї субвенції вже не буде. І тоді людині, якій рано чи пізно доведеться прийти до амбулаторії, прийдеться сплачувати за прийом у сімейного лікаря. А без первинного прийому пацієнт не зможе отримати подальше лікування у вузького фахівця, або без направлення не зможе потрапити до стаціонару. По-друге, збільшення фінансування за пацієнтів надасть можливість покращити якість надання медичних послуг у кожній нашій амбулаторії”, – пояснив Олександр Власенко.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 1 заздалегідь готувались до фінансування по-новому. Тому, коли у першій декаді жовтня гроші надійшли на рахунок закладу, вже було чітке розуміння, як їх розподілити. За словами Власенка, частину коштів спрямують на збільшення зарплати персоналу, частину – на придбання медичного обладнання та меблів. Однак є нюанси.

“Перед усім нам треба змінити систему оплати праці таким чином, щоб вона містила мотиваційну складову. Це може бути мотивація за кількість декларацій, а також за якість роботи. Оцінити якість роботи лікаря непросто, тому зараз ми розробляємо об’єктивні критерії. Зокрема, будемо враховувати відсоток пацієнтів, які пройшли вакцинацію, відсоток пацієнтів з контрольованим тиском, ведення лікарем хронічних хворих, навчання груп пацієнтів за типами захворювань і таке інше. Всі ці критерії увійдуть у новий колективний договір, якій буде запропоновано персоналу найближчим часом”, – повідомив головний лікар.

Крім того, прийдеться скоротити витрати – в тому числі, за рахунок переформатування штатного розпису. Фінансування з НСЗУ не передбачає оплату праці деяких медпрацівників, наприклад, лікарів і медсестер у денних стаціонарах і фізіотерапевтичних кабінетах. Тем не менш, у Центрі № 1 не планують відмовлятись від цих послуг.

Олександр Власенко повідомив, що в тих амбулаторіях, де є денні стаціонари, там вони й залишаться, але без виділених ставок. Тобто сімейний лікар буде направлять пацієнта та контролювати лікування, а його медсестра – виконувати медичні маніпуляції. Також у двох амбулаторіях Центру продовжать функціонувати фізіотерапевтичні, а у всіх – оглядові кабінети для жінок.

Медична реформа, що втілюється на первинному рівні, передбачає покращення якості послуг і комфортні умови для їх надання. Тому частину отриманих коштів спрямують на забезпечення усіх кабінетів необхідним переліком обладнання згідно зі стандартами.

“Ми будемо купувати ото-офтальмоскопи, пульсоксіметри, неврологічні молоточки, безконтактні термометри, тонометри з різними манжетами. Також плануємо оновити меблі. На даний час у нас вже виконано капітальні ремонти в деяких амбулаторіях, у тому числі – у селищах Ясногірка та Шабельківка. Є проекти на капремонти решти амбулаторій, однак ми поки що не визначились з фінансуванням робіт”, – розповів Олександр Власенко.

Багато уваги у Центрі приділяється осучасненню послуг. Наразі оголошено тендер на закупівлю медичної інформаційної системи, яка об’єднає одразу декілька сервісів: комп’ютеризація роботи реєстратури, електронний запис до лікаря, електронна карта пацієнта, електронна лабораторія та бухгалтерія.

“Кінцева ціль медичної реформи – це здоров’я пацієнтів. А все решта – зарплата працівників, сучасне обладнання та ремонти – повинні наблизити нас до цієї мети”, – підсумував Олександр Власенко.

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

Краматорська

 


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 

       

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика