Краматорська молодь ініціює цивілізоване поводження з відходами


3845
коментарі відсутні

Краматорська молодь ініціює цивілізоване поводження з відходами

Молодіжна громадська ініціатива «МАВКА» впроваджує екологічний проєкт, спрямований на поширення культури компостування органічних відходів. Про деталі проєкту організатори розповіли на пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.

Розв’язувати проблему охорони довкілля краматорська молодь вирішила на локальному рівні, в рамках свого міста. Передусім, хочуть зменшити шкідливий вплив від сезонного спалювання листя. Це негативне явище можна спостерігати навесні та восени, коли селища окутує густий дим – господарі палять органічні відходи у своїх садибах.

«Ті хто палить листя, наражають на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих людей і навколишнє середовище. Тліюче листя виділяє чадний газ, діоксин, бензопірен. Під впливом цих отруйних речовин люди страждають на алергію, респіраторні та онкологічні захворювання. Тому в рамках нашого проєкту ми хочемо навчити людей переробляти органічні відходи та отримувати з цього прибуток», – розповів Андрій Копілевич, координатор проєкту, співзасновник ГІ «МАВКА».

Працюватимуть у трьох напрямках – бесіди та тренінги для школярів, розповсюдження ідеї компостування відходів через соцмережі, безпосередня робота з мешканцями селищ.

«Ми впроваджуватимемо проєкт у двох селищах Краматорська – Іванівці та Ясногірці. На їхній території буде створено компостні ями, будемо збирати листя та органічні відходи у населення та переробляти його. Компостування відбуватиметься за допомогою реактивів, що скоротить строк переробки з одного року до трьох місяців», – пояснила Вероніка Костенко, координаторка роботи зі школярами, співзасновниця ГІ «МАВКА».

Компостування органічних відходів запроваджується як елемент соціального підприємництва – готовий компост будуть пакувати та продавати. Таким чином з’ясують, чи є економічно вигідним не спалювати листя, не вивозити його на полігон, а переробляти та використовувати у подальшому. А головне – покращувати екологічний стан міста.

«Це своєрідний соціальний експеримент, якій допоможе зрозуміти, які методи інформування населення більше спонукають до екоактивізму. Також продемонструє ступень взаємодії громадськості та місцевої влади у вирішенні екологічних проблем», – зазначив Максим Пучков, логіст проєкту, співзасновник ГІ «МАВКА».

Екологічний проєкт стартує у березні, він реалізується за підтримки програми Upshift Україна. Партнер інформаційно-комунікаційного супроводу – освітньо-мистецькі студії Віри Шелест «Колода».

 

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі