Краматорськ займає гідну позицію у рейтингу «Regional Doing Business-2020»


35579
коментарі відсутні

Краматорськ займає гідну позицію у рейтингу «Regional Doing Business-2020»

Неформальна столиця Донеччини увійшла до першої десятки обласних міст України за легкістю ведення бізнесу. Такі результати минулорічного рейтингу, що складають експерти Офісу ефективного регулювання BRDO. За підсумками 2020 року Донецька область опинилася на 10-му місці.

Рейтинг «Regional Doing Business – 2020» вимірює сприятливість інвестиційного клімату в обласних центрах України. У Донецькій області показник легкості ведення бізнесу визначено за результатами дослідження в Краматорську, який посів десяту сходинку в рейтингу.

Рейтинг вимірювався за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах:

  • започаткування бізнесу,
  • сплата місцевих податків,
  • оформлення земельної ділянки,
  • приєднання до електромереж,
  • одержання дозволів на будівництво,
  • електронні сервіси.

Краматорськ набрав найменшу кількість балів за критерієм «електронні сервіси», що вимірює обсяг адміністративних послуг та дозвільних процедур, які можна отримати або пройти за допомогою використання мережі Інтернет. Решта критеріїв – понад 50 балів.

 

Краматорськ займає гідну позицію у рейтингу «Regional Doing Business-2020» - Фото №1

 

Під час оцінювання головними показниками стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади. Оцінювання проводилося відповідно до методології Світового банку на основі опитування українських підприємців.

В опитуванні взяли участь 1754 респонденти з усіх областей та міста Києва. Це представники приватного сектору економіки, які працюють у відповідних напрямках на території обласного центру.

За кожним з шести компонентів обласний центр міг набрати максимально 100 балів. Відповідно, загальна максимальна кількість балів мала б скласти 600. На жаль, жодна з областей навіть не наблизилася до такого показника. Переможцем рейтингу «Regional Doing Business-2020» стала Житомирщина, яка набрала 356 балів. Київ посів третє місце. Донеччина з розривом всього в один бал опинилася між Дніпропетровщиною та Сумщиною. Луганська область на 20-му місці. Замикає рейтинг Миколаївська область.

 

Краматорськ займає гідну позицію у рейтингу «Regional Doing Business-2020» - Фото №2

 

«Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO. Regional Doing Business – лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів», – зазначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, зокрема Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі