Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн


1029
коментарі відсутні

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн

5 липня – особлива дата для всіх жителів Донецької області. Саме цього дня, шість років тому, українські війська визволили північ Донеччини від російських загарбників. Над Краматорськом і Слов’янськом знов, після майже трьох місяців окупації, замайоріли українськи прапори. Традиційно головні заходи відбулися біля Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО на горі Карачун.

Цьогоріч в урочистостях взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Також пам’ятні місця відвідали Надзвичайні та Повноважні Посли Республіки Польща, Естонської Республіки, Латвійської Республіки та Словацької Республіки.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №1

Урядовці та посли, разом з військовослужбовцями Операції об’єднаних сил, представниками керівництва області та міст, вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів, які віддали життя за визволення Донеччини.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №2

На честь загиблих героїв на Карачуні прогриміли залпи військового салюту, два вертольоти здійснили проліт з виконанням бойового маневру.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №3

Почесні гості поклали квіти до Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО на горі Карачун.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №4

Президент України Володимир Зеленський, який в цей день знаходився в Одесі з нагоди Дня Військово-Морських сил Збройних сил України, зв’язався з Донеччиною телемостом.  Голова держави віддав шану кожному воїну, хто повернув Слов’янськ і Краматорськ  до України.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №5

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і голова Донецької облдержадміністрації привітали дітей з Краматорська та Дружківки, які народилися в день визволення міст – 5 липня 2014 року. Дві дівчинки та хлопчик отримали пам’ятні подарунки.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №6

Біля стели Слов’янська, яка була пошкоджена під час запеклих боїв влітку 2014, відбулася спільна з молоддю арт-акція. Навколо отворів від куль та осколків снарядів «розцвіли» червоні маки – як пам’ять про пролиту українськими воїнами кров. Над створенням арт-об’єкту старанно працювали пензлями урядовці, дипломати та керівники області. А завершили роботу підлітки з молодіжних організацій Краматорська та Слов’янська.

Краматорськ і Слов’янськ відсвяткували річницю визволення разом з урядовцями та послами європейських країн - Фото №7

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі