Коротко про діяльність політичних партій

4710
коментарі відсутні

Коротко про діяльність політичних партій

За новим Виборчим кодексом в Україні  більше не буде «власних» депутатів, ані мажоритарників у Верховній Раді, ані самовисуванців  у місцевій раді. Тепер всі депутати представляють партії.

Тож розберемо – навіщо потрібні партії і що вони мають робити, щоб бути ефективними.

Партія – це об’єднання громадян, яке може впливати на владу. Це засіб змінювати державу та громаду руками громадян.

Також партія – це певна ідеологія, своє бачення – як краще керувати країною, розпоряджатись бюджетними коштами, покращувати життя громадян, взаємодіяти з іншими державами.

Для втілення свого бачення кожна партія має формувати сильний кадровий резерв зі своїх прихильників, що готові піти на ті чи інші державні посади та стати депутатами різних рад.

Відповідальна партія якісно готується до виборів: відбирає кандидатів серед своїх послідовників, формує з них списки, висуває їх на вибори, продумує і готує передвиборчу агітацію в єдиному стилі.

Кожна поважна партія готує своїх кандидатів не тільки в депутати, а й на посади президента країни, мерів, міністрів, керівників областей.

Щоб представники партії були ефективними посадовцями та законотворцями, партія має навчати своїх членів, проводити тренінги та семінари.

Чим більше відсотків візьме партія на виборах і заведе до ради своїх кандидатів, тим більше матиме відповідальних посад у тій же раді і тим більш вагомим будуть її голоси в управлінні державою.

Ефективна партія також займається і навчанням виборців – щоб вони були обізнані в ідеологіях і виборчих системах, роботі політиків і держави і голосували усвідомлено, у відповідності до своїх переконань, а не в подяку за гречку чи дитячий майданчик.

Таким чином партія залучає нових прихильників, готує якісні кадри на посади та в кандидати всіх рівнів.

Ці люди на посадах та в радах представляють інтереси своїх виборців, слідують наказам партії, тримаються її ідеологічної лінії.

Ідеологія партії і її напрями в державному управлінні мають чітко прочитуватись в програмі партії. Не просто влучними лозунгами, а конкретними пропозиціями з вирішення актуальних проблем держави або громади.

Партії повинні регулярно проводити різні заходи: акції, мітинги, конференції, форуми, дебати, на яких громадяни бачать позицію партії з гострих питань.

Під час виборчого процесу партії не тільки висувають кандидатів в депутати, вони також серед своїх прихильників обирають членів виборчих комісій. Ці люди мають знатись на виборчому законодавстві, пильнувати за правильністю процедур. Тому партії навчають своїх членів комісій, а також спостерігачів за виборами тонкощам законодавства.

Тож, партія – це ефективний інструмент демократії, за допомогою якого громадяни можуть ефективно впливати на владу, брати участь у прийнятті важливих рішень. І врешті-решт, змінювати громаду та державу.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика