Коронавірус на Донеччині – про що свідчать показники захворюваності та для кого тестування безкоштовне

7627
коментарі відсутні

Коронавірус на Донеччині – про що свідчать показники захворюваності та для кого тестування безкоштовне

Станом на 11 серпня в Донецькій області з початку епідемії коронавірусної інфекції лабораторно підтверджено 993 випадки захворюваності на COVID-19, з них 13 людей померло. Наразі на амбулаторному лікуванні перебувають 87 інфікованих. Ще 48 лікуються у стаціонарах, 8 з них у важкому стані.

Такі дані на щотижневому брифінгу навів Олександр Педенко, начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я ДонОДА.

 

Обмеження у рамках адаптивного карантину

 

«Ситуація по коронавірусу в області стабільна, усі показники знаходяться в контрольованих межах. Темп приросту захворюваності не високий. Це дозволяє Донецькій області залишатися у так званій «зеленій зоні», тобто продовжувати жити у режимі пом’якшення карантину», – зазначив Олександр Педенко.

За його словами, на Донеччині спостерігаються локальні спалахи, пов’язані з сезоном відпусток. Утім хвороба не завозиться ззовні – відмічаються лише внутрішньообласні шляхи передачі інфекції. Також високий рівень захворюваності на COVID-19 реєструється у тих хворих, яким попередньо був поставлений діагноз пневмонія.

 

Коронавірус на Донеччині – про що свідчать показники захворюваності та для кого тестування безкоштовне - Фото №1

 

Про деякі обмеження, яких повинна дотримуватись Донецька область, знаходячись у «зеленій зоні», нагадав директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА Ігор Бойко:

  • перебування у громадських місцях у масках,
  • кількість пасажирів у транспорті – в межах міст для сидіння,
  • наявність документів при виході з дому,
  • обов’язкова самоізоляція після повернення з-за кордону, або ПЛР-тестування, якщо країна не знаходиться у «зеленій зоні»,
  • проведення ПЛР-тестування для людей, які перетинають лінію розмежування.

Ігор Бойко наголосив, що в області здійснюється контроль за дотриманням громадянами, установами та організаціями зазначених карантинних обмежень.

 

Безоплатна діагностика на COVID-19

 

Відповідаючи на питання, хто має право пройти безкоштовне дослідження методом ПЛР або ІФА, Олександр Педенко назвав такі категорії людей:

  • усі хворі на пневмонію,
  • оточуючі, хто мав близький контакт з хворою людиною,
  • хворі, які потребують госпіталізації у стаціонарне відділення,
  • хто повернувся з непідконтрольної території або з країни з високим рівнем захворюваності.

«Якщо люди хочуть прискорити тестування, вони можуть звернутись до приватних лабораторій. Однак попередньо потрібно дізнатись, чи підключена дана лабораторія до національного пулу, щоб у разі невиявлення хвороби зняти людину з програми «Дія вдома». Не всі лабораторії мають таку можливість», – додав Олександр Педенко.

Також безкоштовно обстежуються медичні працівники та співробітники силових структур. Для них це відбувається планово, один раз на 5-7 днів, а у разі появи симптомів коронавірусної хвороби, одразу робиться ПЛР-дослідження.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика