Консул Німеччини: зусилля влади по реінтеграції Донбасу недостатні

3026
коментарі відсутні

Консул Німеччини: зусилля влади по реінтеграції Донбасу недостатні

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (консульство тимчасово перебуває в Дніпрі) почесний доктор Вольфганг Мьоссінгер в Антикризовому медіа-центрі дав оцінку діям уряду щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій і просуванню реформ в Україні.

Ось що сказав Вольфганг Мьоссінгер:

– На даному етапі для України важливо просувати процес реінтеграції непідконтрольних територій. Ми завжди говоримо: якщо ви хочете зберегти цілісність країни, то треба думати не тільки про звільнення території, а й про людей, які там живуть. Потрібно боротися за душі і серця цих людей.

На жаль, ми поки що не бачимо достатнього прагнення української влади в цьому напрямку. Як донори ми намагаємося, але іноді у нас є відчуття, що ми намагаємося більше, ніж ваш уряд. Я розумію, що у політиків, крім проблем на сході, є ще проблеми на заході і в центрі країни. Але ж мова йде про найважливіші речі – відновлення державної цілісності, тому треба докладати максимум зусиль для вибудовування діалогу між жителями, розділеними лінією розмежування.

Що стосується реформ, на жаль, вони просуваються досить повільно. Але я вважаю, що для песимізму підстав менше, ніж для оптимізму. Одна з найуспішніших реформ у вашій країні – це реформа децентралізації.

В силу об’єктивних причин в Донецькій області децентралізація просувається повільніше, ніж в інших регіонах. Однак муніципалітети і нові об’єднані громади вже відчули переваги змін, що відбуваються. У них з’явилося більше фінансових можливостей для поліпшення інфраструктури, ремонту соціальних об’єктів і таке інше.

Такі позитивні зрушення важливі ще й тому, що Донецька область – це «вікно» для жителів непідконтрольних територій. Саме в цьому регіоні Україна повинна показати, що тут жити краще, ніж на іншій стороні.

Тому міжнародні партнери спрямовують свої зусилля на підтримку реформи децентралізації. Зокрема, в рамках програми U-LEAD були створені 24 Центру розвитку місцевого самоврядування, які працюють у всіх регіонах України.

Ми допомагаємо цим офісам консультаціями, порадами, надсилаємо сюди експертів, запрошуємо керівників громад на навчання до країн Європи, щоб вони своїми очима подивилися, як працює децентралізація, наприклад, в Польщі або в Німеччині. Ми бачимо, що вже є перші цікаві результати, зокрема нова концепція шкільної мережі в об’єднаних громадах і нові ідеї по організації госпітальних округів.

У свою чергу, Центри розвитку місцевого самоврядування дуже затребувані, особливо адміністраціями маленьких міст і сіл, які звертаються до них за допомогою у вирішенні своїх проблем. Тому можна з упевненістю сказати, що U-LEAD – це успішний проект.

У той же час набагато складніше просуваються інші необхідні для України реформи: в галузі охорони здоров’я, освіти, судочинства, пенсійного забезпечення. Ми розуміємо всі складнощі на шляху реформування, тому зосереджуємо свої зусилля на розвитку громадянського суспільства.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика