Кінець депутатської каденції, кінець недоторканості


2837
коментарі відсутні

Кінець депутатської каденції, кінець недоторканості

У вересні-жовтні 2018 року Генеральна прокуратура України  вносила до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення депутатів О. Вілкула та Д. Колєснікова до кримінальної відповідальності. Подання не були розглянуті, оскільки були порушені всі регламентні терміни. Повторні подання на цих депутатів генпрокурор направив до парламенту 8 вересня 2018 року. 16 жовтня Верховна Рада все ж таки не підтримала подання.

6 вересня 2019 року на офіційному сайті Прокуратури Дніпропетровської області  та на сайті Генеральної прокуратури України з’явилися повідомлення про досудові розслідування щодо вищезгаданих громадян.

Як зазначено в повідомленні прес-служби прокуратури Дніпропетровської області, прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації (народного депутата України восьмого скликання)  за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). 5 вересня 2019 року йому повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів.

Встановлено, що колишній голова Дніпропетровської ОДА протягом 2011-2012 років [в цей час посаду займав народний депутат України восьмого скликання Олександр Вілкул, ред.], всупереч положенням Земельного кодексу України надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їх цільове призначення з сільськогосподарських земель на землі промисловості.

Посадовець,  достовірно знаючи, що розпорядження землями, які належать на праві приватної (колективної) власності сільськогосподарським підприємствам, не належить до повноважень обласних державних адміністрації, порушив вимоги чинного законодавства, внаслідок чого близько двом тисячам пайщиків спричинено збитки у вигляді вибуття із їх власності земельних ділянок загальною площею майже 21 га, на суму понад 12 млн грн, а державі, через знищення родючого шару ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством, – на суму майже півмільйона гривень.

Крім того, колишній голова облдержадміністрації також видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності товариства з обмеженою діяльністю «АРТ ЛЕНД», із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, незважаючи на те, що зміна цільового призначення земельних ділянок з «ріллі» на «інші комерційні потреби» є незаконною. Це призвело до зниження суми втрат сільськогосподарського виробництва, які повинні були бути сплачені підприємством при вилученні вказаних земель Кабінетом Міністрів України для використання у цілях, не пов’язаних із веденням сільського господарства, на суму понад 5 млн грн.

Також прес-служба прокуратури Дніпропетровської області повідомила про те, що прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього голови Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном (народний депутат України восьмого скликання) за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). 5 вересня 2019 року йому повідомлено про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення.

Встановлено, що, колишній голова Агентства держмайна України у період з червня-грудня 2012 року [в цей час посаду займав народний депутат України восьмого скликання Дмитро Колєсніков, ред.], зловживаючи службовим становищем, вчинив незаконні дії, внаслідок чого стало можливим відчуження об’єктів нерухомості – виробничого та лабораторно-побутового корпусу державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» у Дніпрі загальною площею майже 7 тис. кв.м.

Цей інститут є єдиним на території  України підприємством, яке займалося виробництвом стволів реактивних систем залпового вогню «Град», «Смерч», «Ураган», систем охолоджування головок самонаведення ракет, труб, тощо. Таким чином, інститут має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і не підлягає приватизації, не може бути відчуженим, вилученим, переданим до статутного капіталу господарських організацій; відносно нього не можуть вчинятися дії, наслідком яких може стати відчуження майна підприємства.

Встановлено, що посадовець  підписав відповідні документи, якими фактично вилучив приміщення з переліку майна вказаного підприємства, що зробило можливим їх незаконну приватизацію та відчуження, спричинивши збитки у понад 16 млн. грн.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Слід також нагадати, що з березня по квітень 2006-го Колєсніков був виконавчим директором ВАТ Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (Центральний і Північний ГЗиК входять до групи Метінвест, яку контролює компанія Ріната Ахметова Систем Кепітал Менеджмент). 11 березня 2010 року призначений міністром промполітики в уряді Миколи Азарова. З 23 грудня 2010 року – голова Держагентства України з управління державними корпоративними правами та майном. В грудні 2012 року Дмитро Колєсніков змінив на посаді голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула. З перебуванням пана Колєснікова на посаді голови Дніпропетровської ОДА пов’язана резонансна подія 26 січня 2014 року, коли було скоєно напад «тітушок» з кийками на мирний мітинг під стінами будівлі Дніпропетровської ОДА.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі