Кінець АТО: зміна формату загрожує черговим загостренням

5222
коментарі відсутні

Кінець АТО: зміна формату загрожує черговим загостренням

20 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон України про реінтеграцію Донбасу. Що він означатиме для майбутнього вирішення питання деокупації регіону та, як тепер буде виглядати застосування Збройних Сил України.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

«Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує застосування ЗСУ для виконання тих завдань, які вони виконували в АТО, і зміна формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил та засобів військового керівництва, створення об’єднаного оперативного штабу, як основного органу управління цієї операції на території Донецької та Луганської областей», – сказав Муженко.

За його словами, це дозволить систематизувати залучення підрозділів ЗСУ та підрозділів сил інших складових сектору безпеки «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ».

Також він зазначив, що очолить штаб Об’єднаних сил «людина з бойовим досвідом». «У нас є відповідні кандидатури. Вони вимагають певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президентові України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, що має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання», – додав глава Генштабу.

Також Віктор Муженко попередив про велику можливість повномасштабної війни між Україною та РФ приблизно за 3 роки, щоправда, ЗСУ готуються до неї і мають плани дій на цей рахунок.

Прийняття нового закону викликало категоричне неприйняття та критику з боку, як самопроголошених «народних» республік, так і Російської Федерації, що офіційно була визнана «агресором та окупантом».

Зокрема, представник самопроголошеної Луганської народної республіки (ЛНР) у політичній підгрупі Родіон Мірошник розкритикував силові варіанти вирішення конфлікту в Донбасі, в тому числі, і за так званим «хорватським сценарієм».

Раніше українські ЗМІ розповсюдили інформацію, згідно з якою заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак заявив, що для повернення території Донбасу під контроль України розглядаються три можливих сценарії, в тому числі й «хорватський сценарій».

Всі названі сценарії передбачають силовий шлях вирішення конфлікту, при чому, в двох з них пропонується використовувати міжнародний контингент ООН.

«Парадоксально, що такі заяви про військові варіанти вирішення конфлікту робить один з керівників міністерства, головне завдання якого – проводити державну політику з відновлення миру на непідконтрольних уряду і постраждалих територіях», – заявив Мірошник РІА «Новини».

МЗС РФ неодноразово заявляло про підготовку України до повномасштабного наступу на Донбасі, про це ж заявляли і російські парламентарі.

Комітет Ради Федерації з міжнародних справ Росії підготує проект заяви у зв’язку зі вступом в силу в Україні закону про реінтеграцію Донбасу, документ може бути розглянутий на засіданні палати 28 лютого. Про це в понеділок повідомив голова міжнародного комітету Ради Федерації Костянтин Косачов.

«Закон вступив у силу в цю суботу, зараз ми вперше маємо можливість якось на це реагувати. Тим більше, що реагувати, на мій погляд, треба. Є пропозиція вийти з ініціативою підготовки проекту заяви Ради Федерації на цей рахунок… А виносити чи не виносити цей проект на пленарне засідання, буде приймати рішення завтрашня рада палати», – сказав Косачов.

Як пояснив сенатор, зараз йде робота з підготовки тексту заяви.

За його словами, парламентарі запропонують дати оцінку тому, що даний закон радикальним чином суперечить комплексу мінських угод і відповідної резолюції Радбезу ООН, яка ці угоди сертифікувала.

Тим часом, поки сторони обмінюються заявами, на передовій у Донбасі загострюються обстріли та втрати серед українських військових.

Так, 25 лютого за повідомлення прес-центру штабу АТО у ході обстрілів позицій ЗСУ загинув один та був поранений ще один військовослужбовець.

23 та 24 лютого під обстріли потрапили населені пункти Підлісне та Луганське.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика