Кількість районів скорочено, вибори до нових райрад залишаються


8163
коментарі відсутні

Кількість районів скорочено, вибори до нових райрад залишаються

Верховна Рада України на засіданні 17 липня ухвалила новий адміністративно-територіальній устрій країни, створивши 136 нових районів замість 490 старих. В Донецькій області залишається 8 районів, з них 3 – на тимчасово непідконтрольній території, їх остаточне утворення відбудеться після повернення під загальну юрисдикцію України.

Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» було зареєстровано в Парламенті місяць тому, а вже сьогодні її було прийнято та підписано. Дана Постанова має суттєвий вплив на проведення місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Згідно документу, не будуть проводитись вибори депутатів районних рад ліквідованих районів. В той же час ми обиратимемо депутатів до райрад у нових районах. Повністю скасувати вибори до райрад, як це пропонувалося експертами з децентралізації, наразі не можливо, оскільки вони передбачені Конституцією України й для цього потрібно вносити зміни до Конституції.

Після обрання депутатів новоутворених районних рад повноваження депутатів «старих» райрад у ліквідованих районах припиняються. Формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів повинна забезпечити Центральна виборча комісія.

Укрупнення районів є логічним продовженням процесу децентралізації, адже жителі мають отримувати всі необхідні послуги не в райцентрі, як раніше, а в своїй громаді. Для цього створюються сучасні Центри надання адміністративних послуг. До того ж, велика кількість старих районів вже повністю чи значною мірою покрита об’єднаними територіальними громадами, чиї бюджети не залежать від районів. Одночасно на утримання апарату райрад з держбюджету витрачаються кошти платників податків, які доцільніше спрямувати направити на розвиток громад.

За новим адміністративно-територіальним устроєм, межі новоутворених районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

 

Кількість районів скорочено, вибори до нових райрад залишаються - Фото №1

 

У Донецькій області визначено такі межі районів:

Бахмутський район (з адміністративним центром у місті Бахмут) у складі територій Бахмутської міської, Званівської сільської, Світлодарської міської, Сіверської міської, Соледарської міської, Торецької міської, Часовоярської міської територіальних громад.

Волноваський район (з адміністративним центром у місті Волноваха) у складі територій Великоновосілківської селищної, Волноваської міської, Вугледарської міської, Комарської сільської, Мирненської селищної, Ольгинської селищної, Старомлинівської сільської, Хлібодарівської сільської територіальних громад.

Краматорський район (з адміністративним центром у місті Краматорськ) у складі територій Андріївської сільської, Дружківської міської, Іллінівської сільської, Костянтинівської міської, Краматорської міської, Лиманської міської, Миколаївської міської, Новодонецької селищної, Олександрівської селищної, Святогірської міської, Слов’янської міської, Черкаської селищної територіальних громад.

Маріупольський район (з адміністративним центром у місті Маріуполь) у складі територій Кальчицької сільської, Мангушської селищної,  Маріупольської міської, Нікольської селищної, Сартанської селищної територіальних громад.

Покровський район (з адміністративним центром у місті Покровськ) у складі територій Авдіївської міської, Білозерської міської, Гродівської селищної, Добропільської міської, Криворізької сільської, Курахівської міської, Мар’їнської міської, Мирноградської міської, Новогродівської міської, Очеретинської селищної, Покровської міської, Селидівської міської, Удачненської селищної, Шахівської сільської територіальних громад.

На непідконтрольній території:

Донецький район (з адміністративним центром у місті Донецьк) у складі територій Амвросіївської міської, Донецької міської, Іловайської міської, Макіївської міської, Харцизької міської, Ясинуватської міської територіальних громад.

Горлівський район (з адміністративним центром у місті Горлівка) у складі територій Вуглегірської міської, Горлівської міської, Дебальцівської міської, Єнакієвської міської, Жданівської міської, Сніжнянської міської, Хрестівської міської, Чистяківської міської, Шахтарської міської територіальних громад.

Кальміуський район (з адміністративним центром у місті Кальміуське) у складі територій Бойківської селищної, Докучаєвської міської, Кальміуської міської, Новоазовської міської, Старобешівської селищної територіальних громад.

 

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”.

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі