Кандидати та партії не поспішають усувати порушення


2362
коментарі відсутні

Кандидати та партії не поспішають усувати порушення

В усіх найбільших містах Дніпропетровської області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА продовжують фіксувати ймовірні порушення ведення агітації. Як зазначається на офіційному сайті ОПОРИ, за два тижні до виборів в Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, П’ятихатках, Павлограді спостерігачі виявляють білборди без вихідних даних.

4 липня в Дніпрі спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА зафіксувала та подала відповідну заяву до поліції щодо агітаційної конструкції «куб» політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» без вихідних даних. Волонтери-агітатори розповіли спостерігачці, що подібні «куби» розміщені в чотирьох районах округу, а також агітували спостерігачку ОПОРИ заповнити анкету в газеті та виграти приз в лотереї. Також, агітатори повідомили, що їм важко працювати, оскільки до них постійно хтось «чіпляється», до прикладу, якийсь чоловік постійно знімав їх, сховавшись за деревом.

За день до цього, 3липня, спостерігачка ОПОРИ в Дніпрі також звернулась до правоохоронців стосовно шести білбордів, що розташовані за парканом НТЗ «Інтерпайп». На білбордах, що не містили вихідних даних, російською мовою зазначено: «Владимир Панченко. Рассвет побеждает».

3 липня в місті Кам’янське ще одна спостерігачка ОПОРИ помітила на балконі одного з житлових будинків по вулиці Тараса Шевченка банер політичного змісту без вихідних даних. На банері розміщено напис: «Я – ЗА! Біжко Андрія». Центральна виборча комісія зареєструвала Андрія Біжко 18 червня 2019 року кандидатом у народні депутати України. Спостерігачка звернулась до правоохоронців, а через деякий час банер було знято.

В місті П’ятихатки по вулиці Пушкіна було виявлено білборд з політичною рекламою без вихідних даних. На одній стороні білборда розміщено фото кандидата в народні депутати Ісаєва та напис «Вітаю з Днем Конституції, дорогі земляки! З повагою депутат Дніпропетровської обласної ради від фракції Батьківщина Ісаєв Г.М.». На іншій стороні білборда зображено фото кандидата в народні депутати Ісаєва та напис з привітанням до Дня захисту дітей також без вихідних даних. Спостерігачка звернулась до правоохоронців із відповідною заявою.

Також в місті П’ятихатки спостерігачка ОПОРИ звернулась із заявою до поліції щодо білборда «#урядгройсмана», який також розміщено без вихідних даних.

 

Кандидати та партії не поспішають усувати порушення - Фото №1

 

3 липня спостерігач ОПОРИ в місті Нікополь звернувся до представників поліції з приводу білбордів з політичною рекламою без вихідних даних політичної партії «Опозиційний блок», «#урядгройсмана» та білборда із зазначенням імені кандидата в народні депутати Андрія Шипка.

В Павлограді спостерігачем ОПОРИ було виявлено агітаційний двосторонній борд без повних вихідних даних політичної партії «Опозиційний блок» із написом: «Опозиційний блок. Олександр Вілкул. Довіряй ділам. Замовник громадська організація «Опозиційний блок».

Також спостерігач ОПОРИ звернув увагу правоохоронців на агітаційні білборди без вихідних даних кандидата в народні депутати України Анатолія Вершини із написом: «З Днем Конституції України. Міський голова А. Вершина та депутати Павлоградської міської ради» та «Діти – це наше майбутнє! Міський голова А. Вершина та депутати Павлоградської міської ради».

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть, як вже виявив багаторічний досвід виборів в Україні, набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли.

Крім того, ОПОРА моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчає правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустила мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінює виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займається просвітою виборців.

 

Кандидати та партії не поспішають усувати порушення - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі