Кам’янчани проти монополії Дніпропетровськгазу


1586
коментарі відсутні

Кам’янчани проти монополії Дніпропетровськгазу

Кам’янчани намагаються змінити постачальника газу – містяни запропонували депутатам перевірити діяльність та ліцензії «Дніпропетровськгазу» та замінити його на місцеве КП.

Як повідомляє прес-служба міського голови Кам’янського, на початку пленарного засідання 18-ї сесії міської ради, що відбулося 21 липня, депутат міської ради Андрій Іванченко виступив із резолюцією учасників мітингу, який пройшов напередодні біля Кам’янської філії ПАТ «Дніпропетровськгаз». Текст резолюції було передано на розгляд міському голові Андрію Білоусову та депутатському корпусу.

«У зв’язку з соціальною напруженістю в місті Кам’янське, яка викликана постійними порушеннями законодавства України, порушеннями прав споживачів природного газу, кодексу газорозподільних мереж при відключенні будинків від газопостачання без попередження та відмови у поновленні послуги газопостачання з боку газорозподільного підприємства ПАТ «Дніпропетровськгаз», яке має ознаки природної монополії, без надання істотних причин, – висловити недовіру ПАТ «Дніпропетровськгаз» як підприємству, яке не забезпечує безперебійну послугу газового розподілу», – йдеться в резолюції. Учасники мітингу запропонували доручити державним та міським органам влади провести комплексну перевірку діяльності підприємства на відповідність ліцензійним умовам та чинному законодавству України, а в разі подальшого порушення з боку ПАТ «Дніпропетровськгаз» ліцензійних вимог – надати доручення міській раді створити комунальне підприємство для забезпечення газового розподілу, з подальшим поверненням усіх газорозподільних мереж у комунальну власність.

Також у резолюції пропонується визнати загальнобудинковий облік природного газу таким, що має всі ознаки дискримінації споживачів; забезпечити споживачів на території Кам’янського індивідуальними лічильниками природного газу; у разі подальшого ігнорування інтересів та конституційних прав городян – звернутися до громад інших міст України, які мають аналогічні проблеми, з ініціативою проведення загальнодержавної акції проти свавілля газових монополій та бездіяльності державної влади.

«Міський голова доручив виконавчим органам опрацювати дану резолюцію, в якій порушені дуже серйозні питання, зокрема – створення комунального підприємства, що обслуговуватиме газові мережі. Воно повинне мати відповідну ліцензію, кваліфікований персонал, техніку. За дорученням міського голови буде вивчатися можливість створення такого підприємства, а також інші питання у сфері газопостачання», – повідомив секретар міської ради Олександр Залевський.

До речі, 24 липня, Інгулецький районний суд Кривого Рогу виніс рішення за позовом мешканців будинку 13 по ул.Станкова (Інгулецький район) проти ПАТ «Дніпропетровськгаз». Судове рішення винесено на користь позивача.