Кам’янське потребує допомоги держави

2037
коментарі відсутні

Кам’янське потребує допомоги держави

Про це в інтерв’ю, присвяченому проблемам житлового фонду міста, заявив перший заступник міського голови Кам’янського Олександр Чернишов.

У нинішньому році в Кам’янському сталися дві трагедії, причиною яких був незадовільний стан житлового фонду: 8 березня на Гімназичному проспекті (колишньому Пеліна) карниз житлового будинку відірвався та спричинив загибель дівчинки, а 28 жовтня на вулиці 8 Березня обвалився козирок під’їзду, вбивши хлопця.
На думку Олександра Чернишова, це явна ознака того, що житловий фонд у місті перебуває в катастрофічному стані:

«І не тільки в Кам’янському, і не тільки житловий фонд. Послухайте новини по Україні – чи не щодня надходять повідомлення про те, що десь впала стіна, десь розвалилася ціла школа, ще десь провалився дах. Тобто поступове руйнування будівель – це, на жаль, всеукраїнська тенденція, і ми тут не виняток».
Щодо житлового фонду Кам’янського, у місті – 1900 житлових будинків. Лише третина з них поки що підпадають під визначений їм термін експлуатації – до 50 років включно; більшість же – майже тисяча – побудовані в 50-60-ті роки минулого століття, експлуатуються вже по 60-70 років. Ще 266 будинків експлуатуються від 70 до 100 років, а є 15 будинків, яким понад сотня років! При цьому гарантійний термін служби будинків – не більше 50 років.

Заммера нагадав, що велика частина житлового фонду – це так звані «хрущовки», що будувалися як тимчасове житло. Там застосовувалися набагато менш міцні матеріали. Приблизний термін експлуатації «хрущовок» – не більше 25 років, тобто, фактично, жоден такий будинок вже не може служити людям. Вік нещасливого будинку по вулиці 8 Березня, де нещодавно сталася трагедія, – близько 40 років.
Також Олександр Чернишов озвучив ще один аспект проблеми:

«Як відомо, за часів СРСР у Кам’янському було багато потужних промислових підприємств, які мали свій житловий фонд і самі його утримували, обслуговували та ремонтували. Старожили пам’ятають, що були цілі житлові масиви ДМК, «Азоту», ПХЗ, коксохімів, залізниці, вагонобудівного заводу і таке інше. З розвалом Радянського Союзу змінилася економічна ситуація, багато підприємств були приватизовані. Після цього повсюдно почалася кампанія з передачі житлового фонду на баланс місцевої влади. Згідно із законом, підприємства, перш ніж передати житловий фонд, зобов’язані були або капітально відремонтувати кожен будинок, або оплатити місту їх ремонт. Ні того, ні іншого зроблено не було. У результаті міська влада отримала не тільки старий, але ще й украй зношений житловий фонд. І, на жаль, грошей у міста на його якісне відновлення немає».

На думку кам’янської влади, ця проблема має вирішуватися комплексно: будівництво нового житла замість дуже старого, безсумнівно, необхідне; але при цьому не можна відмовлятися і від капітального ремонту житлового фонду там, де будинки ще підлягають таким заходам.

Більше того, Олександр Чернишов зробив акцент на складовій «допомога держави»:
«Я вважаю, що цю проблему треба вирішувати у всеукраїнських масштабах. Тобто потрібна державна програма відновлення житлового фонду міст України, і фінансуватися вона повинна за рахунок Держбюджету».

У Кам’янському мають намір від імені міської ради офіційно звернутися до Президента, Прем’єра і Верховної Ради з проханням передбачити в Державному бюджеті України фінансування такої програми.

«Що стосується будівництва нового житла, то тут можна було б спробувати почати переговори з нашими європейськими партнерами. Можливо, мова буде йти про гранти, пільгові кредити або інвестиції в будівництво житла в Україні. Іншого шляху я не бачу – ми або почнемо рятувати наше житло, або взагалі його втратимо, і при цьому будуть людські жертви. Відступати, як то кажуть, далі нікуди!», – закінчив коментарі з даної теми Олександр Чернишов.

Кам’янське потребує допомоги держави - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика