Із села Стара Миколаївка Костянтинівського району жителів евакуювали


3785
коментарі відсутні

Із села Стара Миколаївка Костянтинівського району жителів евакуювали

Сьогодні вночі село в Костянтинівському районі попало під обстріл . У прес-службі штабу операції Об’єднаних сил повідомляють: «О 4:45 противник обстріляв південну околицю Старої Миколаївки, випустивши 17 снарядів 152-мм калібру. Один зі снарядів влучив на територію військового об’єкту, де зберігалася невелика частина боєприпасів. Імовірно, вогонь вівся з житлових кварталів Комсомольського району міста Горлівки.» Склад із боєприпасами після обстрілу продовжував горіти.

Всіх бажаючих евакуювали. Хтось поїхав до родичів, а тим кому їхати нема куди запропонували житло. «Зараз у гуртожитку від Костянтинівського сільгосп технікуму знаходиться п’ять дорослих та семеро дітей. Харчування все в нас організовано. Їжа готується в Іллінівській сільській школі. Із села Стара Миколаєвка вивозили всіх , хто забажав. Туди приїхали наші автобуси й тільки 20 людей захотіли виїхати» – коментує начальниця  загального відділу Іллінівської сільської ради Ганна Комелькова.

Ті, що покинули будинки, сподіваються найближчим часом повернутися. Місцеві розповіли, що було дуже страшно. На початку обстрілу люди почали бігти з домівок і укривалися в підвалах та інших спорудах, які  на їх думку були безпечними. «Почали стріляти прямо сильно, таки не зрозумієш що відбувається . Перелякалися сильно. На низу села хати горіли – попали. Там де стояли наші війська почали падати снаряди – люди почали бігти з дому. А куди я піду, як я з паличкою. Син сказав сидіти вдома. Я живу з сином та двома онуками» – розказала 75-ти річна жителька села Катерина Гудкова. У її онука Володимира сьогодні мало відбутися свято останнього дзвоника. Сестра Вови з чоловіком залишилися у Старій Миколаївці наглядати за господарством.

Виконуюча обов’язки директора відділення окремого підрозділу Костянтинівського технікуму Луганського аграрного університету Воронцова Олена розповіла, що зараз у гуртожитку селяни займають чотири кімнати. На даний момент обладнано ще 6 кімнат. Тож всі, хто вирішать залишити небезпечну місцевість, буде прийнято.

Тим, хто приїхав до гуртожитку, було надано психологічну допомогу. Координатор мобільної бригади Української фундації громадського здоров’я Кононенко Марина каже, що зараз їх стан позитивний.

Скільки часу люди будуть перебувати за межами села ніхто поки що не коментує. Це все залежить від ситуації.

Юлія Дерека

Із села Стара Миколаївка Костянтинівського району жителів евакуювали - Фото №1

Із села Стара Миколаївка Костянтинівського району жителів евакуювали - Фото №2

Із села Стара Миколаївка Костянтинівського району жителів евакуювали - Фото №3


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про