Із 917 виборчих дільниць усі відкрилися, але деякі не стали до роботи


517
коментарі відсутні

Із 917 виборчих дільниць усі відкрилися, але деякі не стали до роботи

Основна причина – зміна напередодні пізно ввечері голови чи членів виборчої комісії, тому на ранок вони не були готові до початку. Про це розповіла начальниця відділу адміністрування державного реєстру виборців Донецької облдержадміністрації Руслана Шевцова під час пресконфереції в Антикризовому медіа-центрі.

Не розпочали роботу окремі виборчі дільниці у Святогірську, а також у Лимані.

«Зараз там проходять всі процедури, які повинні пройти  члени комісії для того, щоб виконувати свої обов’язки, іде перерахунок бюлетенів. Ці дільниці будуть відкриті трошки пізніше. До списків виборців у Донецькій області включено 1 млн 137 тис 80 осіб. До цього складу цих входить 15 тис 196 людей, які не здатні самостійно пересуватися. Також люди мали можливість звернутися до виборчої комісії для того, щоб проголосувати вдома, якщо виборець захворів або на самоізоляції», – зазначила Руслана Шевцова.

Члени виборчої комісії, які підуть до виборця, хворого на Covid-19, мають бути забезпечені усіма індивідуальними засобами захисту.

На самій дільниці повинні вимірювати температуру. Однак, виборцю з ознаками хвороби не можуть відмовити у голосуванні.

«Наявність паспорту як у вигляді книжечки, так і ID-картки, та наявність людини у списках виборців – це вже є підстави для того, щоб їй видавали бюлетені. Єдине, що особам, які мають ознаки захворюваності, рекомендовано пропонувати голосувати в окремій кабінці. Така кабінка повинна бути облаштована на всіх виборчих дільницях», – зазначали координаторка спостереження за виборами у Донецькій області Громадянської мережі ОПОРА Наталія Боровська.

Крім цього, зараз паспорт виборець не надає з рук, а пред’являє. Для ідентифікації людина має зняти маску на відстані від столу членів виборчої комісії. Також із собою рекомендовано брати власну ручку.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі