“Історія одного міста” – звіти, що фіксують події на Сході України

3088
коментарі відсутні

“Історія одного міста” – звіти, що фіксують події на Сході України

Історіографію збройного конфлікту на Сході України створює Центр Документування Української Гельсінської спілки з прав людини, видаючи звіти під єдиною назвою “Історія одного міста”. Як реалізується проект, та які відгуки отримали автори під час презентаційного туру, йшлося на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

Вже опубліковані звіти, в яких задокументовані події, що відбувались с 2014 року у містах Маріуполь, Попасна, Мар’їнка, Станиця Луганська та Сіверодонецьк. Це сучасна історія прифронтових міст у контексті російсько-української війни. Центр документування прагне зберегти кожен факт для майбутнього покоління. Всі звіти можна передивитись на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини у розділі “бібліотека”. https://helsinki.org.ua/publications/

Під час прес-конференції представники Центру Документування УГСПЛ продемонстрували відеоролик, який супроводжує звіт “Мар’їнка на лінії вогню”.

“Центр Документування дотримується думки, що фіксація сучасної історії дасть змогу в майбутньому уникнути політичних спекуляцій та об’єктивно зобразити хронологію подій. Тому кожен звіт в основному складається зі свідчень реальних людей та копій документів, і лише частина доповнюється публікаціями ЗМІ”, – повідомив Сергій Мовчан, юрист громадської приймальні Центру Документування.

Наразі серія з шести звітів, з яких два – у відео форматі, презентується школярам та ліцеїстам Донеччини. Підлітки 16-17 років поки що не замислюються над тим, що вони є свідками та учасниками історичних подій. Але дуже емоційно сприймають зведену інформацію про те або інше місто, яке потрапило під колеса збройній агресії. З особливою увагою діти дивились фільми про події в Мар’їнці та Маріуполі.

“Коли ми поспілкувалися з дітьми, то побачили, що багато хто з них не знає, що відбувається в інших містах і містечках регіону. Тому зрозуміло – цю роботу треба продовжувати, щоб покоління, що підростає, пам’ятало про події заради того, щоб вони ніколи не повторились. Також ми навчали дітей розуміти та відокремлювати правдиву інформацію, не піддаючись впливу пропаганди та відрізняючи факти від суджень”, – розповіла Анастасія Зоря, оператор Центру Документування.

Під час прес-конференції експерти презентували ресурс “Мапа пам’яті”, у якому зібрана інформація про загиблих протягом збройного конфлікту на сході України цивільних та військових. http://memorialmap.org/map В ній зібрані дані про 11 тисяч загиблих людей. Мапа створена таким чином, що дає можливість зворотного зв’язку – виправити дати, уточнити події, додати свідчення тощо.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика