Інвестиційний паспорт Донецької області як інструмент залучення капіталу

4338
коментарі відсутні

Інвестиційний паспорт Донецької області як інструмент залучення капіталу

Бізнес усього світу обізнаний про події, що відбуваються на Сході України, і це негативно впливає на інвестиційну привабливість регіону. Єдине що можливе – це прорвати інформаційний простір тими позитивними подіями, які відбуваються зараз в Донецькій області. Для цього використовуються різні інструменти.

Один з них – Інвестиційний паспорт, а невдовзі з’явиться ще Інвестиційний портал. Детальніше про ці інструменти розповіла Оксана Головко, директор Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації.

 

Посібник для інвестора

 

Інвестиційний паспорт (українською та англійською мовами) містить усю необхідну інформацію щодо економічного та інвестиційного потенціалу області, дані щодо логістичної інфраструктури, підтримки інвестиційної діяльності малого та середнього бізнесу, а також перелік проєктів і пропозицій. У паспорті є корисні посилання на інтернет-сторінки Центрів надання адміністративних послуг, податкових та митних служб.

Вперше з початку бойових дій інвестиційний паспорт Донецької області був створений у 2018 році. Кожного року він оновлюється. У 2019 році додалися дані про

  • вільні земельні ділянки типу Greenfield і вільні виробничі площі типу Brownfield, які можливо запропонувати потенційним інвесторам;
  • інформація про індустріальні парки;
  • анкети потенційно привабливих проєктів у реальному секторі економіки, які потребують залучення інвестицій.

Окремий розділ у паспорті – «кращі практики» – показує інвесторам, що попри надзвичайну ситуацію, в регіоні реалізуються масштабні проєкти, які дають позитивний фінансовий результат.

Передусім інвестпаспорт розрахований на регіональний бізнес, який розширюється, збільшує свої потужності та модернізується, роблячи таким чином внутрішні інвестиції. Для нього в паспорті міститься інформація про бізнес-інфраструктуру регіону та можливість взаємодії з міжнародними організаціями.

Друга група – безпосередньо міжнародні фінансові організації, посольства, торгові представництва, торгово-промислові палати інших країн або інших областей України. Інвестпаспорт Донеччини розповсюджується серед цих установ, що дозволяє потенційному інвестору отримати максимум інформації в найкоротші терміни.

«На даний час в Донецькій області на стадії реалізації знаходяться декілька крупних інвестпроєктів. Зокрема, у сфері альтернативної енергетики та виробництва будівельних матеріалів із застосуванням інноваційних технологій. Наразі триває проходження дозвільних процедур, які потребують достатньо багато часу. Дуже сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо представити ці проєкти на широкий загал», – повідомила Оксана Головко.

Утім є невеликі проєкти, що вже реалізуються. Наприклад, у Волноваському районі завершується будівництво та облаштування заводу з переробки насіння. Проектом передбачено закритий цикл виробництва – спалювання відходів з метою використання енергії для потреб підприємства.

 

Портал для інвесторів

 

Окрім інвестпаспорту, в Донецькій області створюється Інвестиційний портал, який на єдиній веб-платформі узагальнить всю інформацію про потенціал розвитку територій та інвестиційні паспорти всіх територіальних громад області. Тож в ньому буде набагато більше інформації, ніж зараз міститься в Інвестиційному паспорті. До кінця цього року, за підтримки міжнародних партнерів, Інвестиційний портал Донецької області вже має з’явитись.

Інвестпортал поширюватиме інформацію про інвестиційний та економічний потенціал регіону, а також слугуватиме електронним майданчиком для комунікації влади та бізнесу з питань реалізації інвестиційних проєктів.

 

Експортна орієнтація від РФ до ЄС

 

Незважаючи на складну інвестиційну ситуацію, економіка Донеччини розвивається, і можна сказати, що вже повернулася до тих рівнів, які були на початку бойових дій. До того ж, продовжується переформатування зовнішніх ринків.

«Майже у два рази збільшився експорт промислової продукції Донецької області до Європейського Союзу. Відповідно на стільки зменшився обсяг поставок до Російської Федерації. Тобто у разі, якщо якась країна вирішує накласти санкції на експортно/імпортні операції по відношенню до РФ, наш виробник знаходить ринки збуту в інших країнах», – зазначила Оксана Головко.

Змінився не лише вектор імпорту з Донеччини, а ще й рівень. Якщо раніше експортерами виступали в основному підприємства крупного бізнесу, то зараз активно експортує свою продукцію середня ланка.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика