Іноземним найманцям ЛДНР загрожує Міжнародний карний суд

2827
коментарі відсутні

Іноземним найманцям ЛДНР загрожує Міжнародний карний суд

Як повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, Україна передала в Міжнародний кримінальний суд списки іноземців, які воювали на Донбасі проти української армії на боці Росії.

«Ми передали списки не тільки сербів, але й всіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там чимало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їх кількість становить кілька сотень людей», – уточнив Матіос в ефірі 112 Україна.

Військовий прокурор уточнив, що списки встановлених іноземних найманців були передані через Міністерство закордонних справ.

Він зазначив, що інші країни інколи мають “подвійні стандарти”, коли справа стосується України. Зокрема, найманство на території суверенної країни карається законом усіх держав, звідки ці люди приїхали. Втім, про масові процеси щодо цих найманців досі нічого невідомо.

«Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити усе самим і доводити світовій спільноті й відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи», – підсумував Матіос.

Цікаво, що у деяких країнах вже повним кроком йде переслідування громадян цієї країни за найманство на Донбасі. Зокрема, прокуратура Сербії відкрила кримінальні справи проти 45 найманців, які воюють в Україні та Сирії.

Загалом, саме мешканці Балкан є чи не найбільш чисельними серед іноземних найманців ДНР не враховуючи громадян РФ.

Починаючи з 2014 року пропаганда самопроголошених республік полюбляла використовувати окремих найманців, як доказ «міжнародної підтримки» квазідержавних утворень ЛНР та ДНР. Серед подібних улюбленців американець Рассел Бентлі, 56-річний засуджений контрабандист наркотиків з Техасу. Втім згодом він зник з екранів телевізору, а його місце зайняли інші.

Найбільш розкручений сьогодні – серб Деян Беріч, котрого звуть не інакше як «снайпер №1 в ДНР», щоправда деякі ватажки бойовиків самопроголошеної ДНР вважають його пустушкою, що використовується виключно для реклами та піару.

Серед іноземців котрі були помічені на Донбасі й котрі можуть бути в переданих Головною військовою прокуратурою України списках, є громадяни Фінляндії, Іспанії, Колумбії, Індії, Італії, Франції, Латвії, Білорусі, Бразилії, Великобританії, Естонії, Польщі, Казахстану, Угорщини та інших. Деякі з них вже отримали строки за свою службу найманцями.

Так, 3 квітня суд угорського міста Сексард визнав 43-річного Крістіана Л. винним у «забороненому долученні до збройної групи,  яка бере участь у збройних зіткненнях» та засудив до умовного терміну покарання.

У липні 2017 року суд у англійському місті Манчестері виніс вирок у 5 років тюрми підданому Великобританії Бенджаміну Стимсону, який брав участь у війні на сході України на боці сепаратистів «ДНР». За його словами, він мало брав участь у бойових діях і не зробив жодного пострілу в бойовій обстановці. Він сподівався отримати російське громадянство і почати в Донбасі нове життя.

Не зміг розпочати нове життя в «ДНР» француз Гийом Кувалье, що на початку 2017 року став військовослужбовцем армії США, але наприкінці травня був звідти звільнений.

Ще у лютому 2015 року в Іспанії поліція затримала вісьмох своїх громадян 20-30 років. Затриманим інкримінували вбивства, незаконне зберігання зброї та вибухівки, а також дії, спрямовані проти інтересів Іспанії. Втім, довести участь своїх громадян безпосередньо в бойових діях іспанські правоохоронці не зуміли.

За даними президента Білорусі Олександра Лукашенко близько 20 громадян Білорусі воювали на Донбасі, а у вересні 2017 року вперше в Білорусі суд у Вітебську оголосив вирок 29-річному громадянину країни Олексію Яршову, який воював на Донбасі на стороні «ДНР».

Можливо тепер, після передачі Україною відомої правоохоронцям інформації стосовно іноземних найманців їхнє покарання у рідних країнах активізується.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика