Інклюзія в Краматорську: вже відкрито 27 інклюзивних класів та 6 груп в дитсадках

9793
коментарі відсутні

Інклюзія в Краматорську: вже відкрито 27 інклюзивних класів та 6 груп в дитсадках

В 2019-2020 роках Краматорськ витратить більше ніж 1,5 мільйона гривень на обладнання та функціонування класів для дітей з особливими освітніми потребами.

Наразі в школах міста навчається 43 такі дитини. Дитячі садки відвідують 16 дітей з особливими освітніми потребами. Ще 334 дитини проходять патронажне, тобто індивідуальне, навчання.

 

Асистент для вчителя та тьютор для учня

 

Сучасний тренд – це відкриття інклюзивних класів. Діти з особливими освітніми потребами, за бажанням, більше не вчаться вдома – вони відвідують звичайні школи та дитсадки. Але зробити це вони можуть тільки після того, як отримають висновок «Інклюзивно-ресурсного центру» про те, що ця дитина може відвідувати навчальний заклад.

Інклюзивний клас – це будь-який звичайний клас, в якому може навчатися до 30 дітей, серед яких буде максимум 3 з особливими освітніми потребами. І в такий клас обов’язково вводиться асистент вчителя – педагог, який додатково пройшов курс з корекційно-розвиваючих занять.

«Всі ці діти можуть відвідувати навчальний заклад. Просто потребують корегування освітньої програми – деякі предмети ці діти можуть вивчати в спрощеній формі», – розповіла Олена Квас, спеціаліст Управління освіти Краматорської міської ради.

 

Інклюзія в Краматорську: вже відкрито 27 інклюзивних класів та 6 груп в дитсадках - Фото №1

Олена Квас, спеціаліст 1 категорії Управління освіти Краматорської міської ради

 

Наприклад, діти з розладами аутичного спектру можуть вивчити менший обсяг інформації, але на рівні з усіма іншими бути в школі. А діти, хворі на цукровий діабет, можуть показувати кращу успішність, але за їх розкладом їм слід вводити інсулін. Тож вони не можуть бути присутні на всіх уроках – їм може підійти патронажна форма навчання.

Слід зазначити, що якщо асистент вчителя забезпечується державою, то тьютор (асистент дитини) зараз може бути тільки за рахунок батьків.

«На сьогодні тьютор є в 9 школі та в 92 дитячому садку. Але це за кошти батьків», – зазначає Олена Квас.

 

Цього навчального року відкрито 14 нових інклюзивних класів

 

Разом з висновком ІРЦ батьки отримують і рекомендації, в якому навчальному закладі їм краще буде вчитися. Але за бажанням вони мають написати заяву до будь-якого навчального закладу міста. І по закону там мають відкрити інклюзивний клас. Тобто в кожному класі міста можуть з’явитися діти з особливими освітніми потребами.

 

Інклюзія в Краматорську: вже відкрито 27 інклюзивних класів та 6 груп в дитсадках - Фото №2

Скільки витрачено на школи та дитячі сади для інклюзивних класів і груп (сюди входить заробітна плата спеціалістів, які проводять корекційні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, та закупівля спеціального обладнання для цих дітей)

 

Сьогодні в Краматорську відкрито 27 інклюзивних класів в 16 школах міста, в яких навчаються 43 дитини. Ще 334 дитини на патронажному (тобто індивідуальному) навчанні.

Тільки в 2019-2020 навчальному році було відкрито 14 нових інклюзивних класів. Всього ж такі класи є в 16 школах – №№ 2, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 24, 26, 30, 32, 35, КУГ.

«Для надання якісних освітніх послуг цим дітям, за рахунок державної та місцевої субвенцій закуповують реабілітаційне та корекційне обладнання. Це ігрові набори, комплекси розвиваючих ігор для м’язового тренування рук, дошки Євмінова, музичні м’ячі, дерев’яні балансири, бізі-борди та багато іншого, – поділилася Олена Квас. – Цьогоріч для інклюзивних класів будуть придбані нові дивани та світло-музичні панелі».

Подібна робота проводиться і в дитячих садках. Наразі 6 інклюзивних груп відкрито в дитсадках №№ 91, 64, 60, 67 та 92 – там займаються 16 дітей.

Проте з навчальними закладами все одно є проблема – ці будівлі звели 40-50 років тому. І, в більшості випадків, вони не є доступними. Тому зараз проводяться ремонти, в тому числі в санвузлах. Та встановлюються пандуси, щоб до навчальних закладів могли потрапити і діти з особливими освітніми потребами.

Раніше ми вже розповідали, як отримати професійну підтримку від «Інклюзивно-ресурсного центру» та як виявили 27 дітей, які ніде не вчилися.

 

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика