Хто та як ухвалює закони в Україні

10291
коментарі відсутні

Хто та як ухвалює закони в Україні

Як приймають та ухвалюють Закони

 

Закон України представляє собою нормативно-правовий акт, що приймається Верховною Радою більшістю в 226 голосів та підписується Президентом. Якщо йдеться про закони, які вносять зміни до Конституції країни, кількість голосів депутатів Верховної Ради повинна складати не менше 300. Закони є найголовнішими серед інших нормативно-правових актів. Як приймаються закони в Україні, можна подивитися в наступному відео.

 

Конституція України – основний закон держави 

 

28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради другого скликання було прийнято Конституцію України в першій редакції. Конституція є головним законом нашої держави. Вона набула чинності одразу після прийняття. Основний державний документ містить преамбулу та складається з 15 розділів. 

Конституція України виконує функцію головного законодавчого нормативного акту та визначає базові принципи організації вищих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх правовідносини та повноваження, а також права, свободи та обов’язки людина та громадянина. Прийняття Конституція створило передумови та правовий фундамент для плідної та ефективної перебудови політичних структур, стабілізації економічного середовища, формування розвиненого громадянського суспільства в умовах демократичного політичного строю.

З прийняттям Конституції були визначені головні орієнтири й сукупність суспільних цінностей, які передусім формують політико-економічну систему. Головний Закон окреслив відносини держави та людини, держави та громадянина, визначив їхні права й взаємні обов’язки, встановив межі втручання держави в життя суспільства й життя окремої особистості, розмежував права та обов’язки різних гілок влади, політичних партій та суспільних організацій. Докладніше про це – у матеріалі.

Як звернутись до депутата Верховної ради 

Народний депутат Верховної Ради серед своїх обов’язків має постійно підтримувати зв’язки з виборцями, вивчати громадську думку, наші потреби і запити. То ж і ми можемо скористатись такою нагодою і звертатися до нардепа з особистими питаннями за таким порядком:

  • на веб-сайті Верховної Ради, на офіційних ресурсах, у приймальні місцевої ради або у приймальні депутата дізнатися його контакти;
  • оскільки депутат, відповідно до Конституції, повинний проводити регулярні зустрічі з виборцям, треба прийти на зустріч особисто й викласти свою проблему;
  • звернутися до депутата через помічників у приймальні – зареєструвати письмове або усне звернення.

Як варіант, можна самостійно надіслати депутатові листа за адресою: вулиця Грушевського, 5, Київ, 01008 або в електронному вигляді на сайті Верховної Ради rada.gov.ua (попередньо треба зареєструватися).

 

 

Структура Верховної Ради України

Верховна Рада України — єдиний законодавчий орган державної влади України. Вона має колегіальну будову. Про структуру Парламенту, склад та спосіб формування – дивіться у відео.

У наступних відео ми більш детально розглянемо повноваження Верховної Ради та Кабміну, а також органів та установ, що їм підпорядковуються.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика