Хімічна атака. Інформаційна атака. Що з ДМК?

2172
коментарі відсутні

Хімічна атака. Інформаційна атака. Що з ДМК?

26 вересня в Кам’янському (Дніпропетровська область) відбулось чергове засідання міської комісії з екологічних питань. Вже вкотре головна тема – екологічна ситуація в Кам`янському після відновлення роботи ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат». Містяни не перестають скаржитись на забруднюючі викиди у повітря. За інформацією, що оприлюднила прес-служба виконкому Кам’янської ради, тільки з 14 серпня по 25 вересня до управління екології та природних ресурсів міської ради надійшло більше 40 звернень-скарг.

За словами першого заступника міського голови Олександра Чернишова, ПАТ «ДМК» досі не надало на запит комісії копію акта перевірки Державної екологічної інспекції, яка працювала на підприємстві з 23 серпня по 7 вересня.

Не почули члени комісії й чіткої відповіді на запитання про комплексні заходи, вжиті підприємством для стабілізації екологічної ситуації в місті. Присутній на засіданні представник металургійного комбінату лише зазначив, що планово-попереджувальні ремонти проводяться за графіком.
«Люди подали три електронні петиції з проханням припинити діяльність промислового виробництва ПАТ «ДМК». Були звернення до міського голови, на телефонну лінію облдержадміністрації та навіть на Урядову гарячу лінію. На місто сипляться тонни отруйних речовин. При цьому підприємство відмовляється добровільно платити податки згідно з чинними коефіцієнтами, говорячи про те, що ми можемо подати на них до суду. Йдеться про десятки мільйонів гривень, які б могли бути спрямовані на вирішення проблем у сфері екології, охорони здоров’я та інших. Ми вважаємо такий підхід з боку керівництва комбінату неправильним і недалекоглядним», – сказав перший заступник міського голови.
Для вирішення цієї проблеми комісія збирається вже не вперше, але відповідей на питання від керівництва підприємства досі не надійшло.
Тим часом прес-центр ПАТ «ДМК» таким чином подає ситуацію та позицію підприємства:
«Сьогоднішні питання про діяльність містоутворюючого підприємства, висунуті на перший план, не є наслідком недостатньої природоохоронної роботи ДМК. Вони обумовлені виключно наладкою обладнання виробничих потужностей комбінату.
Закликаємо всіх небайдужих кам’янчан, зацікавлених в плідному житті громади та діяльності містоутворюючого підприємства, не підміняти поняття і не підтасовувати факти, а також не розбурхувати громадськість неправдивою інформацією про діяльність комбінату і безпідставними звинуваченнями на адресу ПАТ «ДМК».

Прес-центр ПАТ «Дніпровський меткомбінат», як неодноразово раніше, переконливо просить городян брати до уваги тільки офіційну (достовірну) інформацію щодо роботи ДМК, яка надається нами ЗМІ і публікується на інтернет-ресурсах комбінату».
Більше того, на ПАТ «ДМК» кажуть, що проти них ведеться інформаційна війна, щоб «загальмувати процес запуску і діяльності підприємства». В оприлюдненій від імені колективу ПАТ «ДМК» заяві йдеться про незгоду колективу ДМК з обуренням містян на те, що комбінат надто забруднює повітря.

Складається парадокс: від імені ДМК пишуть, що виконуються природоохоронні програми, що комбінат не забруднює атмосферу, а кам’янчани бачать і відчувають власними легенями зовсім протилежне.

Отже, комісія підсумувала чергове засідання так: управлінню екології та природних ресурсів спільно з юридичним відділом міськради доручено підготувати звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням призупинити дію Дозволу на викиди ПАТ «ДМК» до моменту усунення надмірних викидів забруднюючих речовин. Крім того, фахівці управління екології звернуться до міського відділу лабораторних досліджень та спостережень за забрудненням навколишнього середовища з проханням провести додаткове дослідження атмосферного повітря в зоні дії ДМК.

До речі, останнім часом в медіа-просторі з’явилося чимало повідомлень – з Маріуполя, Запоріжжя, Дніпра, Кам’янського – на одну тему «заводи Ахметова забруднюють довкілля». Ймовірно, що це – інформаційна атака, але можливо і те, що це стиль ведення бізнесу цього відомого всім бізнесмена.

P.S. Про те, що ПАТ «ДМК» потрапив під вплив пана Ахметова, ще в травні 2017 року заявив народний депутат Олександр Вілкул, відповідаючи на питання про зупинку ПАТ «ДМК».

«У «Метінвесту» є можливість вирішити проблеми ДМК і з залізорудною сировиною і коксом і вугіллям. А значить – тисячі городян будуть з роботою і зарплатою», – зазначив тоді пан Вілкул.

Хімічна атака. Інформаційна атака. Що з ДМК? - Фото №1

Хімічна атака. Інформаційна атака. Що з ДМК? - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика