Гуманітарна ситуація на сході України погіршується, – ООН

2397
коментарі відсутні

Гуманітарна ситуація на сході України погіршується, – ООН

Незважаючи на «хлібне перемир’я», встановлене з 24 червня 2017 року, збройний конфлікт на сході України триває. Зазнають руйнувань оселі мирного населення та життєво важливі комунікації, зокрема, система водопостачання, від якої залежать 1,5 мільйони жителів Донецької області. Руйнування та підриви призводять до утворення нових гуманітарних потреб та створюють загрозу переміщення. Про це йдеться в дайджесті агенції ООН по справах біженців. 

Щонайменше 6 людей стали жертвами конфлікту протягом червня 2017 р.; таким чином, кількість зареєстрованих смертей цивільних осіб у 2017 р. складає вже 52 особи, згідно до звіту СММ ОБСЄ. Протягом першого півріччя 2017 р. Кількість зареєстрованих інцидентів у сфері безпеки збільшилася на 47% у порівнянні з тим же періодом попереднього року, а кількість жертв серед мирного населення збільшилася майже на 50% у порівнянні з 2016 р.

Від 40 до 60 будинків зазнають пошкоджень щотижня, через що виникає постійна потреба у матеріалах для невідкладного ремонту. Через довготривалий характер конфлікту гуманітарним організаціям вдалося лише частково покрити потреби у сфері житла. Близько 10000 домогосподарств все ще потребують допомоги з ремонтом житла.

Бої поблизу лінії розмежування часто перешкоджають вільному пересуванню людей через КПВВ на лінії розмежування. Крім того, досі діють обмеження свободи пересування, при тому що понад 1,1 мільйонів людей перетнули лінію розмежування у червні 2017 р. Нерідко утворюються довгі черги, і, відповідно, збільшується час очікування. Рівень обслуговування залишається низьким через технічні проблеми. Під час очікування люди мають обмежений доступ до базових послуг, таких як питна вода, туалети, укриття від дощу та медична допомога.

В Управлінні верховного комісару ООН по справах біженців також зазначають обмеження доступу ВПО до пенсій та соціальних виплат. Згідно до нещодавно оприлюднених Пенсійним фондом даних, за період з січня 2016 р. по квітень 2017 р. кількість осіб з непідконтрольних територій, які отримують пенсії, зменшилася більше ніж на 560 тисяч з причини перевірок, які досі тривають. Станом на квітень 2017 р. лише 391 тисяча осіб з числа ВПО отримували пенсії, що становить лише 30% від загальної кількості пенсіонерів, які проживали на непідконтрольній території станом на серпень 2014 р. В зв’язку с цім Координатор ООН з гуманітарних питань в Україні оприлюднив офіційну Позицію, яка пояснює, чому і яким чином Україна повинна відновити виплату пенсій ВПО.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика