Гроші на будівництво аеропорту в Дніпрі закладено


1352
коментарі відсутні

Гроші на будівництво аеропорту в Дніпрі закладено

Верховна Рада України прийняла проєкт бюджету України-2020. У ньому на будівництво міжнародного аеропорту в  Дніпропетровській області закладено 1 млрд грн. Про це, посилаючись на голову облдержадміністрації Олександра Бондаренка, повідомила прес-служба ДніпроОДА.

«Будівництво, про яке мріє вся область, якого чекає вся країна, розпочнеться у 2020 році. На це у держбюджеті закладено 1 млрд грн, – зазначив Олександр Бондаренко. – Дякую міністру інфраструктури Владиславу Криклію і всім народним депутатам, що підтримали цей історичний проєкт. Для нашого регіону сучасне летовище стане величезним стрибком, новим етапом в розвитку – бізнесу, туризму, медицини. Тому для обласної влади – це один з головних пріоритетів».

У проекті бюджету на 2020 рік на фінансування робіт з модернізації міжнародного аеропорту в Дніпрі присвячена окрема стаття: «Передбачити за загальним фондом видатки розвитку за новою бюджетною програмою «Проектування і будівництво аеродрому міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» для Міністерства інфраструктури України (відповідальному виконавцю бюджетної програми — Державному агентству інфраструктурних проектів України) у сумі 1 000 000 тис. грн».

Як зазначено в повідомленні прес-служби ДніпроОДА, проєкт з будівництва аеропорту область втілюватиме на умовах державно-приватного партнерства. Злітно-посадкову смугу зведуть державним коштом. В будівництво терміналу інвестуватиме українська промислово-фінансова група DCH, яка має аналогічний успішний досвід створення та експлуатації міжнародного аеропорту «Харків».

 

Гроші на будівництво аеропорту в Дніпрі закладено - Фото №1

 

«Новий аеропорт на Дніпропетровщині – проект національного рівня. Його будівництво – це важлива частина моєї стратегії з розвитку інфраструктури України. Тому контролюватимемо виконання проєкту разом з головою ОДА Олександром Бондаренком», – наголосив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Проект модернізації Міжнародного аеропорту «Дніпро» президенту Зеленському представили під час його візиту в місто у липні 2019 року. За проєктом, злітно-посадкова смуга аеропорту буде довжиною 3,2 км. Цього достатньо, аби приймати повітряні судна усіх типів, в тому числі Боїнг 777. Згідно з проєктом, в новому аеропорту встановлять сучасні системи навігації, метеорологічне і світлосигнальне обладнання. Новий аеропорт у Дніпрі планують будувати на землях запасу поряд зі старим. Весь комплекс займатиме приблизно 40 гектарів землі. Загальна орієнтовна вартість реконструкції, яка включає створення нової злітно-посадкової смуги і сучасного аеровокзального терміналу, — 2,9 млрд грн.

Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі матимуть високу пропускну здатність. На рік – до 3 мільйонів пасажирів.

Наразі Дніпро сполучено прямими рейсами з містами: Київ, Івано-Франківськ, Відень, Львів, Анталія, Шарм-ель-Шейх, Тбілісі. В аеропорту акредитовані такі авіакомпанії: Дніпроавіа, Austrian Airlines, Windrose Airlines, Турецькі авіалінії, МАУ. В 2018 році аеропорт Дніпра прийняв 299 250 пасажирів.

 

Гроші на будівництво аеропорту в Дніпрі закладено - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі