Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу


4755
коментарі відсутні

Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу

За  результатами дев’яти місяців серед 12-ти об’єднаних громад Донецької області найкращі позиції в фінансовому моніторингу залишаються у Шахівській сільській громаді.

Цей рейтинг розробили експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International, користуючись даними Мінфіну, Держказначейства та статистичної служби України.

Для проведення фінансового аналізу 872 громади, створені в період з 2015 до 2019 років, розділили на п’ять груп. Чотири з них – у залежності від кількості населення, а п’ята група – міста обласного значення. З Донецької області до переліку потрапили 12 об’єднаних громад. Криворізька сільська громада, хоч і була створена в грудні 2019 року, не бере участь у моніторингу. Громаду досі не перевели на прямі міжбюджетні відносини.

До першої групи з чисельністю населення більше 15 тис жителів відносяться чотири громади з Донецької області. Загалом у групі – 110 об’єднаних громад. У Соледарської міської ОТГ – 15 місце в цій групі, у Миколаївської ОТГ – 32 місце. Черкаська селищна громада посідає 75 місце, Олександрівська селищна – 94 місце.

Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу - Фото №1

 

Іллінівська сільська громада знаходиться в групі з кількістю населення від 10 до 15 тис жителів. Серед 134 громад з усієї України Іллінівська ОТГ посіла 27 місце. Сіверська міська громада знаходиться на 128 сходинці.

Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу - Фото №2

 

Найкращі показники у маленьких громад – з населенням до 5 тис жителів. Таких по Україні було створено 308 громад. У Шахівської сільської ОТГ – 11 місце в загальному рейтингу, в Андріївської сільської ОТГ – 12 місце. Званівська громада посідає лише 242 місце.

Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу - Фото №3

 

Міста обласного значення, які створили громади за попередні роки, згрупували окремо. До переліку з 43 громад потрапили три громади Донецької області. У Бахмутської міської громади 23 сходинка, у Вугледарської – 26. У Лиманської міської громади – 34 місце.

Громади Донеччини вміють рахувати фінанси: результати моніторингу - Фото №4

 

«Одним із поточних завдань для громад постає постійний моніторинг показників бюджету і не тільки власного, але і в порівнянні себе з іншими громадами. Це дозволяє громадам визначити свої слабкі сторони та перетворити їх на можливості», – зазначає Сергій Івахнін, радник з питань управління муніципальними фінансами Донецького офісу Програми «ULEAD з Європою».

Доходи місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця найвищі в Шахівській громаді. Вони складають 13,7 тис грн. У Іллінівської та Соледарської громад цей показник сягає 4,5 тис грн. Найменший показник – у Сіверської громади, лише 983 грн.

Видатки на утримання апарату найменші у Бахмутській міській та Черкаській селищній громадах – лише 454 грн та 423 грн відповідно у розрахунку на одного жителя. Найвищий показник у Іллінівській громаді – понад 1,2 тис грн, та у Вугледарській міській громаді – 1168 грн.

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі