Громади Донеччини недостатньо реагують на наслідки коронакризи

4391
коментарі відсутні

Громади Донеччини недостатньо реагують на наслідки коронакризи

До таких висновків дійшла моніторингова група, що досліджувала, як місцева влада реагує на виклики, пов’язані з розповсюдженням захворюваності на COVID-19. Презентація результатів моніторингу відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

Аналіз ситуації проводився в рамках загальнонаціонального проєкту «Моніторинг політик кризового реагування на COVID-19 на регіональному і національному рівні силами громадянського суспільства».

В Донецькій області було обрано наступні населені пункти: три міста – Краматорськ, Слов’янськ та Костянтинівка, а також чотири ОТГ – Бахмутська, Миколаївська, Соледарська та Олександрівська.

«Дослідження проводилося шляхом вивчення місцевих програм і рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування щодо протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби та подолання наслідків, що пов’язані з карантинними обмеженнями. До моніторингу були долучені представники громадських і благодійних організацій та місцеві мешканці», – повідомив координатор проєкту Олександр Ворошков.

За його інформацією, всі досліджені громади достатньо оперативно реагували на ситуацію та вживали заходи у відповідності до поточного моменту. Проте здебільшого це було відгуком на рішення влади вищого рівня, без прийняття власних запобіжників.

«Ще влітку ми знали про другу хвилю коронавірусної хвороби. Однак у жодній громаді органи місцевого самоврядування не розробили чітких планів на випадок нестачі медичного обладнання, ліків, кисню для лікування та головне – на випадок нестачі медичних працівників. Принаймні, ми цього не побачили під час моніторингу офіційних сайтів та з відповідей на наші запити», – зазначив Олександр Ворошков.

Також у більшості досліджених громад не запроваджено заходів щодо подолання наслідків розповсюдження COVID-19. Єдину інформацію було знайдено лише на сайті Краматорської міської ради. Це рішення про виділення продуктів харчування та матеріальної допомоги пільговим категоріям громадян на час карантину та рішення про внесення змін до програми економічного розвитку, які фактично коригують програму  відповідно до ситуації, що виникла внаслідок поширення коронавірусної хвороби.

«В той же час жодна місцева влада не запровадила економічних рішень з підтримки малого та середнього бізнесу, який постраждав від карантинних обмежень. Виконувалися та транслювалися лише загальнонаціональні та обласні рішення. Ніяких власних місцевих запобіжників не розроблено. Тож як навесні, так і зараз підприємці залишаються сам на сам зі своїми проблемами, спричиненими закриттям бізнесу», – додав координатор проєкту.

Не продумані кроки щодо подолання наслідків коронакризи й в соціальній сфері. Юрист Благодійного фонду «Карітас-Краматорськ» Максим Алєксєєв повідомив про складнощі, з якими зараз стикаються люди похилого віку.

«На даний час органи соціального захисту перейшли в онлайн-формат роботи. Наприклад, в управліннях Пенсійного фонду у людей не приймають заяви в письмовому вигляді та пропонують скористатися особистими електронними кабінетами. Однак не всі люди поважного віку мають навички роботи в інтернеті та вміння користуватися електронними послугами. Для них це величезна проблема», – наголосив Максим Алєксєєв.

Підсумовуючи результати моніторингу, Олександр Ворошков підкреслив, що з поточною ситуацією влада впоралась, проте органам місцевого самоврядування не вистачає стратегічного бачення та системного підходу щодо кризового реагування на COVID-19.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика