Громадськість підштовхує владу до комплексного вирішення проблем переселенців

4565
коментарі відсутні

Громадськість підштовхує владу до комплексного вирішення проблем переселенців

На цьому тижні у Дніпрі відбувся форум громадських організацій “Проблеми впровадження Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб”. Мета заходу – підготовка системного документа щодо вирішення ключових проблемних питань, з якими стикаються переселенці у всіх регіонах України та подальша презентації її органам центральної влади.

Як повідомляють у Донецькому прес-клубі, захід організували ГО “Ти потрібен Україні”, ГС “Сильніші разом” та Програма розвитку ПРООН в Україні. Також у форумі брали участь представники моніторингової місії ОБСЄ.

“Учасники з усієї України зібралися, щоб обговорити Стратегію інтеграції ВПО у різних областях, впровадження житлових програм, систематизувати інформацію та підготувати спільний документ, презентація якого запланована на лютий 2019 року”, – сказав Євген Кузнецов, спеціаліст з питань соціальної згуртованості Програми розвитку ПРООН в Україні.

Співавторами спільного документу стане кожна з 30 організацій, представники яких взяли участь у Форумі, та інші організації, що нададуть свої пропозиції.

“Ми плануємо презентувати розроблений громадськістю матеріал центральним органам влади та міжнародним організаціям з тим, щоб вони використали його у процесі прийняття подальших рішень. Це буде перший документ, який підготують саме членські організації, використовуючи власну інформацію “з полей”, бо більшість з таких регіональних організацій не мають жодного доступу до ЗМІ та власних ресурсів для публікації здобутої практики/матеріалів”, – наголосила Лілія Вірьовкіна, голова ГО “Ти потрібен Україні” та ГС “Сильніші разом”.

Під час обговорень учасники з’ясували, що в Житомирській, Вінницькій та інших областях України, саме громадські організації взяли на себе клопіт по збору інформації про потреби внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з питань критеріїв отримання необхідного житла. Зібрані дані передаються до управлінь соціального захисту та фактично слугують базисом для подальшого звітування державних органів влади та органів місцевого самоврядування. Питання: “Чому самі державні органи та органи місцевого самоврядування не проводять анкетування для з’ясування потреб переселенців при взятті на облік?” – залишається поки що без відповіді.

Заступник директора департаменту – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці Дніпропетровської ОДА Юрій Петренко звернув увагу на затверджений Кабінетом Міністрів України 21.11.18 року План реалізації Стратегії: “В Плані містяться заходи, які стосуються 2 та 3 кварталу 2018 року, що в принципі не можливо вже реалізувати”.

Друга частина Форуму стосувалась проблем доступу ВПО до судів та адміністративних органів. Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Софія Данилів розповіла про найпоширеніші помилки, що допускають внутрішньо переміщені особи при зверненні до суду. Зі свого боку, керівники громадських організацій ВПО консультувалися із суддею щодо їхніх власних кейсів.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко розповів про роботу мобільних офісів безоплатної правової допомоги, які розташовані на блокпостах при виїзді з тимчасово окупованої території. За його словами, мобільні офіси не можуть працювати на “нульовому кілометрі”, бо це дуже небезпечно для співробітників, але водночас час його віддаленість у 800 метрів від нього становить певні труднощі для деяких людей. Софія Данилів запропонувала, щоб на самих блокпостах розповсюджували безоплатно бланки відповідних документів.

Громадськість підштовхує владу до комплексного вирішення проблем переселенців - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика